Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Más országban írt receptet...

Más országban írt receptet magyarországi gyógyszertárban ki lehet váltani?

Figyelt kérdés

Uniós országról van szó, nyilván a nyomtatvány az ő nyelvükön van, na de ezek a mostani receptek állítólag valamilyen uniós norma szerintiek. Ha jól emlékszem, ezt lehetett olvasni, mikor bevezették.


Szóval ilyenkor ez hogy megy? És fontos lenne, mert Magyarországon se háziorvos se ismerős orvos, aki felírná ...


2017. jún. 29. 11:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg egy gyógyszertárban.
2017. jún. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezt olvastad?:


[link]

2017. jún. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszi, ez hasznos elméletileg, csak hát kíváncsi lennék, ezzel hány orvos van tisztában.

az meg egy újabb érdekesség csak, hogy ugye a magyarok agyonadminisztrálják azt is, amit nem kéne, na most én jártam már úgy más ország gyógyszertárában, h kvázi hülyének néztek, h minek ahhoz recept, amikor szabadon annyit veszek belőle, amennyit akarok (és ráadásul ez altató volt).

ennek csak annyi a magyarországi vonzata h nyilván az ottani orvosok is ilyen lazasággal kezelik a recept-kérdést, aztán állítottak már ki nekem olyan salátapapír-receptet is, hogy itthon csak lestek, mi van, és nem akarták elhinni, hogy ilyen létezhet.


Persze mi magyarok sajnos hozzá szoktunk, a nagy testvér irányítja az életünket és már furának tartjuk a személyes döntési szabadságot, így a m,agyar gyógyszerésznek keresztbe állnak a szemei az olyan papírtól, hogy egyre fel van írva 10 doboz akármi, és akkor adagolásnak csak annyi, hogy "ahogy szükségesnek érzi" (mármint a páciens).


hát szal vannak különbségek, és emiatt gondok is sztem bőven. amúgy végül sikerült, csak annyi h több kisebb patika is elhajtott h mit akarok azzal, mert nem láttak még olyat, aztán az egyik nagyobb meg tök rutinosan elfogadta, csak annyi h ilyenkor a támogatás nélküli áron számolnak mindent.


De ez az elektronikus recept mi? vagyis tudom mi, de már bevezették nálunk is? mert akkor erről lemaradtam.

2017. jún. 29. 15:51
 4/5 anonim ***** válasza:
Elektronikus recept szerintem még sok helyen nincs, gondolom nincsenek még meg hozzá a feltételek.
2017. jún. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

sok helyen nincs?

de várjunk csak, mert van ahol már van? én akkor lemaradtam erről.

és milyen az az uniós recept? én mondtam a háziorvosomnak h olyat állítson ki, és közölte h olyat ő még nem látott, és félrebeszélek (de még a sima magyar receptet se hajlandó angolul kiállítani, mert azt mondja, a program csak a magyar gyógyszernevek szerint tud gyógyszereket írni, ő meg amúgy se tud angolul).

2017. jún. 30. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!