Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tudtok a "sárga ivóvízről"?

Mit tudtok a "sárga ivóvízről"?

Figyelt kérdés
Pár hete Vajdaságban jártam és ittunk úgy nevezett "sárga vizet" a víz 0-24 órában folyik egy kútból és teljessen ingyen van. Megkérdeztünk pár helyi lakost mi is ez és annyi kiderült, hogy szerintek nagyon egészséges... és ez a víz a magasabb pontokból folyik le és a talaj szűri át. A víz kissé meleg és van halvány érdekes íze. Van ennek a "sárga víznek" más megnevezése? Tényleg egészséges? Mit tudtok róla mondani? Nem szenyvíz az biztos és nagyon sokan fogyasszák, nem ástak egy gödröt és onnan van szépen kialakított kutakból folyik. :D

2017. júl. 3. 22:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Melyik városban volt?
2017. júl. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Óbecse
2017. júl. 5. 18:08
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a grísza vízre gondolsz.

Temerinben is van egy csap amiből ez folyik, állandóan, iható, állítólag gyógyhatása miatt kedvelt.

2017. júl. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom a pontos megnevezését sárga víznek hívták ott... A központban található a "kút" de azt mondták több is található Óbecsén.
2017. júl. 5. 19:49
 5/8 anonim ***** válasza:

Állítólag gyógyvíz.

Belehalni amúgy biztos nem fogsz, ha iszol belőle.

2017. júl. 21. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
igen ez gyógyvíz, már a csapivízhez hasonló az íze. :)
2017. júl. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Becsei vagyok és az sima ártézi víz, én szeretem és szoktam inni, még élek
2017. aug. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is becsei vagyok, ahogy előttem is írták ez sima ártézi víz. Tényleg azt mondják hogy vannak jótékony hatásai, a város kb. közepén van 2 kutunk, oda szoktak járni vízért. Nem különösebben szeretem, szerintem olyan az íze mint az olajjal felkevert víznek, és a szaga is kifejezetten rossz.
2020. júl. 5. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!