Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan oldjam meg ilyen...

Hogyan oldjam meg ilyen esetben a súlytartást, vagy hagyjam amíg nem rendeződik?

Figyelt kérdés

Hosszú lesz. Bocsánat érte.

Hízékony vagyok, kisebb életmód váltással sikerült fogynom és tartom a súlyom már évek óta.

Sok fogam húzzák/húzták. Szám szerint 6-ot kell. Még 3 van hátra. De amellett, hogy nagyon unom már az állandó kínlódást, az életmódom is felborult teljesen.

Két hetente van egy húzásom. Egy fognál kétszer is volt beavatkozás, mert komplikáció lépett fel a gyógyulás során (kiesett a vérdugóm, mert buta voltam).

Ez azt jelenti, hogy 8 hete nem tudtam edzeni rendesen és a táplálkozásomra sem tudok oda figyelni.

Húzás után ugyebár a fizikai megerőltetés kerülendő. Ráadásul engem úgy megvisel egy-egy beavatkozás, hogy utána másnap alszok szinte egész nap. Mire oda jutok, hogy a lötyögésnél komolyabban is tudok edzeni addigra jön egy újabb húzás. Ezt még csak-csak túl élem, mert azért egy-kettő lazább "torna" belefér a két húzás közötti második félidőben.

Viszont a kaja (...) nos, igen a kajával nagy bajban vagyok. Húzás után 3 nap mire "rendesen" tudok enni. Eleinte csak pépesített gyümölcs, leves. De az is csak alig, mert nincs is kedvem kínlódni az evéssel. Utána jöhet a puha kenyérbél (rozskenyér, nem magvas), puhább élelmiszerek.

Akkora szenvedés nekem ilyenkor az evés, hogy kb. 10 napig gyerek adagot eszek, mert apróra vágom a falatokat, nehogy belemenjen a sebbe, így dupla idő és szenvedés az egész, de legalább a minőségre figyelek.

A 10. nap után viszont elkezdődik a koplalás utáni falási roham. És abban a 4 napban, amíg nem jön a következő húzás megy a zabálás szó szerint határok nélkül. Nem tudok megálljt parancsolni, mert csak az jár a fejemben, hogy megint szenvedés lesz, megint napokig csak kínlódás az evés.

Amikor szenvedek az evéssel, akkor fogyok 1-2 kg-t mindig, de utána abban a 4 napban visszajön legalább 4. Persze javarészt víz, de már látom magamon az átalakulás jeleit, egy nadrágom kihíztam. Látom, hogy sok izmot vesztettem és helyette plötyi vagyok.


Nem tudom mit tegyek. Hogyan tudnám elérni, hogy ne legyen szenvedés az evés és normális adagokat egyek.

Hogyan ne veszítsek izmot?

Vagy törődjek bele és majd, ha véget ért ez a tortúra, majd akkor rá tudok koncentrálni? Ez a megoldás is belefér, csak annyira bánt, hogy több éves munkám veszik most kárba.

Persze magamnak köszönhetem, mert ha nem halogatom a dolgot, most nem lenne ez a tortúra.



2017. júl. 5. 17:40
 1/1 anonim ***** válasza:

Foghúzásba még nem halt bele senki, persze kellemetlen így a dolog, de ilyen problémával nem vagy egyedül.

Nyilván nem véletlen, hogy húzni kell, minden húzás sokk a szervezetnek, amit koplalással lereagálni felelőtlenség.

Edd meg a szokásos adagot, ha ez azt jelenti, hogy egész nap eszel, mert addig tart, akkor egyél egész nap.

Így talán a falási rohamok sem törnek rád, mert nem leszel kiéhezve.

Majd ha már minden rendbe jött, akkor ráérsz újra visszarázódni.

A 10 napot amúgy is soknak érzem. Én 5 nap után már normálisan eszem, csak az extra kemény, ropogós és nagyon darabos, magvas ételeket kerülöm.

Én is óvatoskodós vagyok foghúzás után, de ebben az esetben kicsit túlzásnak érzem.

Bármilyen kellemetlen is most a szituáció.

2017. júl. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!