Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A serdülőkorból végképp...

A serdülőkorból végképp felnőttkorba átmenve, pozitívabb szemléletet átvéve rendeződik a hormonháztartás?

Figyelt kérdés

30-37 napos ciklusaim voltak, na jó, normális esetben 31-34, de kicsi érzelmi hatásra, vagy ha nem mozogtam eleget, nem úgy étkeztem, már 35-38 nap egy ciklus.

Ha nagyobb fordulópont volt az életemben, kimaradhatott egy hónap.

Az arcbőröm zsíros, pattanásos vagyok, a hajam gyorsan zsírosodik és sajnos úgy lehet a leghatékonyabban védekeznem, ha ritkábban mosom, rám nagyon igaz, hogy minél gyakrabban mosom, annál hamarabb zsíros. Le lehet szólni, személyes tapasztalat.



Az elmúlt időszakban pozitívabb lettem, céltudatosabb, jobban hiszek magamban, többet mosolygok. A serdülőkorból is végleg kiléptem, felnőtt lettem.

A hajam lassabban zsírosodik és tök dús, az arcom talán kevésbé pattanásos és még durva (lelki) hatásra is csak pár napot csúszott el a ciklus.


Jól gondolom az összefüggéseket?


2016. okt. 16. 20:14
 1/1 anonim ***** válasza:

Amikor én voltam kamasz, akkor se volt a ciklusommal különösebb problémám. Ha igen az is rendeződött magától.


A hajamat minden nap mostam, de nem azért mert annyira zsírosodott(egy idő után mondjuk ez is közre játszhatott), de az utóbbi 2 évben már próbáltam kitolni a mosások közti időtartamot és most már heti 2x ha hajat mosok. Ez főleg lustaság/fáradtság miatt is van, de most pl 2 napos a hajam és nem érzem úgy hogy meg kéne mosnom.


Pattanásom meg sose volt sok. Max menzesz előtt kijön pár, de többnyire csak elvétve 1-2.


Végülis lehet összefüggés, de ez annyira egyéni.

Voltak osztálytársaim még általánosban, akiknek durván randa volt a bőre és felnőttkorukra meg már semmi sem látszik ebből.

2016. okt. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!