Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Csípésből tályog, mit kezdjek...

Csípésből tályog, mit kezdjek vele?

Figyelt kérdés

Négy napja lett egy folt a lábamon - én csípésnek tippeltem, vagy karmolásnak, elsőre úgy nézett csak ki, mintha megkaptam volna a bőrt véletlen (mint amikor belekap az ember a bőrébe, kb. szúnyogcsípés méretű). Nem is törődtem vele sokat, másnapra picit megvarasodott a teteje, de azóta egyre csúnyább. Először vízhólyagnak tűnt, de nem. Viszketni nem viszket, viszont körülötte piros, illetve szó szerint folyamatosan nedvedzik, és a seb is egyre nagyobb, lassan kétforintos méretű. Tályog lett belőle, kb úgy néz ki, mintha megégettem volna, kb mintha elnyomtak volna rajtam egy cigit, vagy valami. Most már körülötte is meg van keményedve, vörös, tehát biztosan gyulladt, és most már nem várnám, hogy magától elmúlik...


Az ilyennel hova kell fordulni? Háziorvos? Sebészet? Bőrgyógyászat? Nem olyan nagy dolog, de azért mégis... Vagy ha besétálok gyógyszertárba, adnak rá valamit esetleg? Fenistilt meg ilyeneket nem mertem rá kenni érthető okokból, leragasztani nem akartam, mert az csak még jobban felpuhítja a bőrt, de most már valamit muszáj vele kezdeni, a ruha is beleragad.



2017. júl. 14. 12:23
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!