Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mellettem robbant egy petárda....

Mellettem robbant egy petárda. Sérülhetett a hallásom?

Figyelt kérdés

A haverommal ma zárt térben(kb 20négyzetméteres helyiség, de kettő ablak nyitva volt) felrobbantottunk egy közép-nagynak mondható petárdát, és kb 3 méterre mellettünk robbant. A robbanás pillanatában nekem bedugult a fülem kb 10 másodpercig, és egy kicsit fájt is.. Azóta eltelt kb 2 óra, de már alig érzek valamit, ugyanolyan jól hallok.

Sérülhetett szerintetek hallásom? Vagy esetleg beszakadhatott a dobhártyám? Eléggé félek :/

Köszi előre is!



2017. júl. 17. 17:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Ennyitől nem. Szilveszterkor sokkal nagyobb petárdákat is felrobbantok, és semmi baja nem lesz a hallásomnak, pedig akkor általában 50 vagy még több is sorra kerül. Egy nehézágyú dörrenése, na az például okozhat maradandó halláskárosodást már.
2017. júl. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Hát remélem. Csak az a baj, hogy kb zárt térben robbant. :(

Azt kifelejtettem, hogy mintha a bal fülemre kicsit tompábban hallanék. Ez el fog múlni?

2017. júl. 17. 17:53
 3/4 anonim ***** válasza:
nyilván kellemetlen volt a fülednek a hirtelen hangrobbanás,de el fog múlni a tompa hallás.máskor pedig ha van rá lehetőség,ne szobában robbantsatok petárdát!😉
2017. júl. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Kecske.9000 ***** válasza:
Nem valószínű, én 140 decibeles otthoni DIY elöltöltős pisztollyal lőttem, tőlem 0,5 méterre. 30 percig bedugult a fülem
2018. dec. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!