Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hány liter vizet ihatok?

Hány liter vizet ihatok?

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok, 62 kiló, és 168 centi

Nem szoktam igazán sokat enni, reggel eszem egy tál gabonapelyhet, és a nap hátralevő részében inkább csak vizet iszom, de mondjuk egy kis barack, vagy dinnye is jöhet.

Mindig a 700milis kulacsomat szoktam újratölteni, de azt naponta akár ötször is (ha nem többször)

Lehet a sok víztől bajom? Mondjul vízmérgezés? Nem hígítom így fel magam?


2017. júl. 20. 14:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Vízmérgezés akkor áll fenn ha egyszerre viszel be nagy mennyiséget (6 liter egyhuzamban való megivása már halálos lehet). Az hogy nyáron az elpárolgott és kivizelt mennyiséget kisebb egységenként és időben elhúzva pótlod az normális és nemhogy nem káros hanem szükséges is. Az hogy mikor sok, azt magadtól is érezni fogod.


Ha viszont nem viszel be elég tápanyagot, az probléma lehet hosszú távon. Az sem mindegy hogy nem kívánsz enni a nagy melegben vagy szándékosan megvonod az ételt, koplalsz, éhezel.

2017. júl. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nyár van,hőség.Annyit iszol,amennyi jól esik.3-4 liter víz nem túlzás hőségriadóban.
2017. júl. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek
2017. júl. 20. 15:27
 4/4 anonim ***** válasza:

Állítólag 20 testsúlykilogrammra egy liter víz az alap. Vagyis 60 kg súlyra 3 liter víz kell. Vagyis épp annyit iszol, amennyit kell :)


sportolás, nagy meleg esetén persze több kell.

2017. júl. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!