Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egy kezdo apolo kb menyi...

Egy kezdo apolo kb menyi nettot kap egy honapba?

Figyelt kérdés

2017. júl. 31. 07:13
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
109 jelenleg a netto es potlek kb mennyi nem tudod?
2017. aug. 3. 21:02
 12/19 anonim ***** válasza:
Ahogy írtam fentebb, a pótlékkal mindenhol játszadoznak a különféle helyeken. Lényegében a közszférában ez jó lehetőség a differenciálásra. Függ a várostól/kórháztól, hogy mit adnak és nem adnak meg, illetve ez mekkora összeg. Pl. ha van kapcsolódó plusz végzettséged, azt is egyik helyen figyelembe veszik, másikon meg nem. Jogszürke terület, szóval ez ügyben mindig a célhelyen érdeklődj!
2017. aug. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Istenem mennyi hülye válasz.A garantált szakképzett bérminimumot megkapod,ez 107-108 nettóba meg a pótlékok,az változó,ki mennyit kap,de 120-130 ezer a minimum/hó.
2017. aug. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Mostanában szerintem 130 körül keresnek a kezdők. Hatalmas hiány van a munkaerő piacon. Ehhez hozzájön még a napi borravaló, ami akár 5 eFt is lehet.
2017. aug. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Nyilván mindenki azt írta le, amennyi akkor volt, mikor megtudakolta. Ezért nem lehülyézni kellene senkit, hanem megköszönni, hogy fáradt. Az utóbbi időben valamelyest emelkedtek a fizetések. Egyrészt a minimálbér emeléssel megtolták, másrészt a családi adózás segített, illetve az egyre égetőbbé váló munkaerőhiány miatt elkezdtek jobban pótlékolni is. De ez sajnos akkor is még mindig rendkívül alacsony pénz. A napi 5ezer borravaló erre fele (Csongrád megye) irreális. Vannak persze alkalmak, mikor összejön ennyi, de nem jellemző. Inkább egy csomag kávé, egy doboz bonbon, stb, amit kap a személyzet. Nyilván ez is eloszlik több fele. A hozzátartozók inkább az orvosok zsebébe tesznek, valamint a betegnek hordják befele naponta az élelmiszert - mert az csapnivaló...
2017. aug. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
de ugy mégis körülbelül mennyi?
2017. aug. 14. 09:45
 17/19 anonim ***** válasza:

>de ugy mégis körülbelül mennyi?


Amit leírtak már sokan Kedves Kérdező,

vagyis hely és szakterület specifikus, hogy mit kapsz majd kézhez. Ezért kérdezz meg a pontos összegért - ami napról napra változhat - egy ott dolgozót, ahova menni készülsz.


Mert teljesen mindegy mi mit írunk, úgyse annyi lesz a vége, ez a leírtak miatt nem úgy működik, hogy egy eszeknek kombájnja beírja a tutit és neked annyi is lesz.


De ha engem kérdezel, ami nettó alatt nem mennék el ilyen helyre még rövid időszakra se dolgozni, az 130 vidéken, 150 Bp-en mint rendszeresen kézbe kapott összeg. Ez kezdetnek kihúzni egy normálisabb munkahelyig megteszi.


Ilyen veszélyességi fokú és felelősségteljes, ráadásul elcseszett időbeosztású munkáért 2017-ben minimum elvárható.


Gondolom azért tudod, mi vár:

- Folyamatos fertőzésveszély, amit semmiféle pótlékkal nem lehet kompenzálni. Mindennapi mondjuk, hogy pl. egy hepatítiszes beteg vérben fürdik és tisztába kell tenned.

- Állandó vegyszer expozíció, terhes ne legyél még két évig, főleg ha a sterilizálót is gyakran kezeled.

- Kiemelt stressz. (Gyomorideg egész műszak alatt. Kevés az ember, még a takarító személyzet sincs mindig topon, miközben a betegek és hozzátartozóik panaszkodnak, az orvosok meg másik oldalról zrikálnak.)

- Szakmai megbecsülés nagyfokú hiánya, baj esetén mindenki hárít. Aki legalul van, természetesen leginkább arra...

- Teljes odaadás igénye, a beteg felé, közben feltétlen lojalitás a kollégák felé. (Nem kis kihívás...)


Akármikor munkába ráncigálhatóság, elviselése az emberi sorsoknak és a társadalom érdektelenségének. Ezt bizony tudni kell lelkileg is feldolgozni - ha rajtam állna, a nővéreket orvosi szinthez mérten (mondjuk 2/3 orvosi fizetés) bérezném, mert gyakran a beteg élete, egészsége, komfortérzete is rajtuk múlik. Sajnos a mai bérek mellett reálisan el sem várható, hogy emberséges, segítőkész legyen folyamatosan az összes beteggel valaki. Nem azért, mert rosszindulatú vagy érdektelen lenne. Egyszerűen ha kötődni kezd a beteghez, akkor kikészül idegileg, mert látja a valóságot. Hatalmas a nyomás, amit kevesen képesek nem továbbadni mások felé. Elhivatottságról meg beszélni se lehet, ha menekülnek a pályáról az emberek és lasszóval kell fogdosni a kórházaknak az alkalmazottakat. Nyilvánvalóan a minőségi szelekciót ez sem teszi könnyűvé.


Egy dolog ami mellette szólt: Ebben az időszakban volt igazán bőséges és változatos szexuális életem az ügyeletek alkalmával. Némelyik doki nagyon képzett e téren, én pedig épp egyedülálló voltam és kísérletező kedvű. Ez hatékonyan segít oldani a felgyülemlett napi stresszt. Ha szereted a jó kiadós és rendszeres minőségi szexet, akkor ezt az opcionális munkahelyi szolgáltatást is beleszámolod és már kissé jobban egyenesben vagy. ;)

Amúgy ezzel együtt 5 év után kiborultam és feladtam, akkor (2012) volt a garantált nettóm 89ezer, ehhez jött a pár csomag kávé, az volt dögivel. Mondjuk legalább nem aludtunk el, mert fáradtak és elgyötörtek voltunk mindig. Számtalan szóbeli köszönet, meg nagy-nagy ritkán havi rendszerességgel kb. egy-egy 1000-es, 2000-es vagy ötezres bankó. Főnővér többet kapott persze, de spec. ez épp nem osztott lapot a többinek - benne van a pakliban...

Vannak helyek ahol a nővérek elosztják, vannak ahol a közös munkához/kikapcsolódáshoz vesznek belőle dolgokat, pl. mikró, frigó, TV, videojáték, telefonok, nővérhívók felújíttatása, de egyesek ott se tesznek be mindent a közösbe. Szóval kezdő ápolóként sok borravalóra ne számíts, bármit is mondanak. Az alapfizudnál legyél okos és harcolj ki annyit, amit oldalágon megtudakoltál, hogy épp ott és akkor a tarifa.

Ha kevesebbet kérsz, átvered magad. Ha többet, akkor meg általában nem vesznek fel.

Amúgy meg lehet mondani felvételkor mikor sejtetik, hogy "van még egyéb jövedelem" - a boltban nem adnak "átlag borravalóra" parízert, neked az alapnak kell meglenni, hogy megélhess. Ha családod van, akkor meg főleg nem kell ebben szívbajosnak lenni. Egyre többen gondolkodnak így.

2017. aug. 15. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
koszi a tanacsokat de szulni nem fogok es ilyen szintu szexualitas irant nem vagyakozok mivel fiu vagyok nem lany
2017. aug. 15. 22:45
 19/19 anonim válasza:
szerintem az végzettségtől is függ.
2017. aug. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!