Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől recseg/pattog a fülem?

Mitől recseg/pattog a fülem?

Figyelt kérdés
2 hete recsegni kezdett a fülem. Hallok vele rendesen, picit azt érzem mintha be lenne dugulva, de nincs gond a hallásommal, hallásvizsgálaton is voltam, aztmondták hogy minden rendbe van. Eleinte csak az éles hangoktól indult be. Például csörögtem a zacskóval, vagy a rádióban a magas, vékony hangoktól indult be. De ma már mindegy, hogy zaj van vagy sem, recseg éjjel, nappal. Nagyon idegesítő. Több orvosnál is jártam vele, de egyik sem tudja mi ez. Egyik azt mondta, hogy a nyakcsigolyám lesz a bűnös, a másik szerint ez valami betegség, a harmadik meg csak a vállát vonogatta. Pár évvel ezelőtt volt már ilyen, de akkor csak néhány napig és magától elmúlt. Vagy talán a masszőr segített, nem tudom. Van valaki, aki hasonló problémával küzd, küzdött?

2017. júl. 31. 08:44
 1/2 anonim válasza:
Nekem akkor szokott ilyen fura hallásom lenni ha pl rágozok, vagy tényleg valami élesebb hangot hallok.. Elég zavaró.. Pattog, olyan mintha bedugulna de kozbe mégsem..
2017. aug. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Ez fülkürthurut lesz. Nem szellőzik jól a fülkürt, középfül. Anatómiai, vagy akut probléma, de ha sokszor van, krónikus. Ennek megoldására grommetet szoktak a dobhártyába ültetni, ami egy tubus és folyamatosan biztosítja a fül megfelelő szellőzését, a dobüregi nyomás kiegyenlítettségét. Altatásban, vagy helyi érzéstelenítésben teszik be, metszés mellett a dobhartyan. Kb 5-6 hónap múlva kilöki a szervezet, sportolni, úszni is lehet vele, csak víz ne menjen a fülbe, jobb bedugni úszáskor, strandolás során. Olyanoknak teszik be, akiknek visszatérő középfül gyulladásuk szokott lenni, vagy valamiért nem szellőzik a fülük. Menj el magán fül orr gegeszhez, ő megcsinálja neked.
2020. máj. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!