Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha befogom az orrom, vagy...

Ha befogom az orrom, vagy orrot fújok, kijön a fülemen a levegő. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Május elején megvert apa, megcsapta a balfülemet (120 kilós) és kilyukadt a dobhártyám, nem hallottam rá semmit. Voltunk orvosnál, ahol anya sírt, hogy tagadjuk le hogy mi történt.

Kitaláltam a focilabdával megrúgtak tesiórán történetet. Mert hát megérdemeltem és még engem kellene begyógyszerezni, mert akkor engedelmes leszek.

Mind1. Szóval ott kaptam gyógyszert (antibiotikumot) és egyszer visszakellett menni kobtrollra. Itthon már elkezdte apuci, hogy tuti csak kitalálom, hogy nem hallok és nem szedem be az antibiotikumot... Az antibiotikumot arra adták, hogy bevérzett, kék volt és ne gyulladjon be.

A hallásom azóta jobb lett, de a levegő mindig kijön a fülemen, pedig hónapok teltek el azóta. Már nagyon idegesít, meg minden reggel rosszérzéssel kelek. Strandra se merek menni, nehogy víz kerüljön bele.

Szerintetek még lyukas lehet?


2017. aug. 1. 06:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Eléggé valószínűtlen. Amit tapasztalsz az normális, mert van egy levegőjárat a szájüreg és a fül között, ami normális esetben le van tapadva és csak erős fújással lehet áterőszakolni rajta a levegőt, hogy kijöjjön a füleden. Nálad ez egy kicsit fellazulhatott. Ha vízbe mész, akkor legfeljebb annyi történhet, hogy befolyik a víz a szádba a füleden keresztül. De ez is eléggé valószínűtlen, mert a víznek nagynyomásúnak kell lennie hozzá.

A helyedben nem pörögnék ezen.

2017. aug. 1. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem meg menj vissza anyukáddal az orvoshoz!!

És meséld el anyádnak hogy ne legyen olyan sötét, hogy suttyombsn ne adja be neked az antibiotikumot amikor kell.

2017. aug. 1. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen, valószínű még lyukas, rosszul forrt össze. a "járat, vagyik fülékürt a szájüreget a dobüreggel (középfüllel) köti össze pont azért, hogy legyen ami kiegyenlíti a nyomást, ha szükség van rá.

tényleg vigyázz, hogy ne kerüljön bele víz, és menj vissza az orvoshoz!


a szüleidet nem kommentálnám. Borzasztóan sajnálom :(

2017. aug. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Már hetek óta magyarázom anyának, de nem fogja fel, hogy nem jött rendbe.

Ezt a vizes dolgot pedig az orvos mondta.

2017. aug. 1. 15:47
 5/6 anonim ***** válasza:
Ok de akkor te menj vissza az orvoshoz legalabb a panaszoddal...gondolom eleg nagy vagy hozzá, hogy elmenj magadtol
2017. aug. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Látom sok idő eltelt, amióta írtál. Véletlenül találtam rá a kérdésedre. Gondolom azóta minden rendben a füleddel.

Remélem azóta felnőtt lettél és önálló életet élsz valahol távol a szüleidtől. Nem érdemelnek meg téged.

Sok boldogságot neked így ismeretlenül is.

jan. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!