Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Javaslatok? Valakivel volt...

Javaslatok? Valakivel volt már ilyen? Hogy győzte le?

Figyelt kérdés

Egy 19 éves lány vagyok, lassan 3 éve komoly szorongásos problémáim voltak, és mai napig megvannak a maradványai.

Akkoriban egyszer egy úton miközben autóban ültem rosszul lettem és pánikrohanot kaptam. Azóta gondom van az utazással, nem merek buszra szállni, vonatra, vagy ami most igazán zavar, hogy autópályára nem merek menni (volt egy jobb időszakom, de most megint nem megy) sokat jártam pszichológushoz, de rájöttem nem ér sokat hogy ha én nem tudom rávenni magam, hogy csináljam amiket javasol.


A kérdés leginkább az autópályás gondra vonatkozik, attól félek, hogy balesetet szenvedünk, beleütközünk valakibe, valaki nekünk csapódik, vagy összenyom egy kamion mikor előzünk, vagy valakik balesetet szenvednek előttünk és mi ebbe rohanunk bele, vagy valami barom lelassít előttünk, és a sebesség is zavar, mert itt bizony ekkora sebesség mellett nagyon súlyos sérüléseket lehet kapni, akár halálost is, vagy egy életre lebénulhatsz, egyszóval nem bízom a többi autósban.

Viszont szükség lenne rábh mert emiatt is egy csómó dologról lemaradok, amire meg mennék. Az m1-es autópályát használjuk szinte csak, azon meg ugye rengetegen vannak mindig.

A másik gondom, hogy nem lehet ott akármikor megállni, és ha rosszul leszek, esetleg megint bepánikolok, akkor ki kell várnom amíg megállunk, ott viszont minden másodperc egy pokol, és nem akarok ilyen tapasztalatot szerezni még egyszer, mert lehet utána megint egy évig autóba se ülnék és huzamosabb ideig megint rosszul lennék minden nap.

Úgy érzem nincs erre időm, hogy ezekre pazaroljam az időmet, de ezek miatt nem tudom élvezni az élet egyes részeit, amire szükségem lenne még. Mert vágyok rá.


Valami tipp hogyan győzzem ezt le?


Gyógyszer szóba sem jöhet, nekem többet ártottak mint használtak és nem megoldás semmire.



2017. aug. 1. 12:28
 1/3 A kérdező kommentje:

Hozzátenném még, hogy életemben nem szenvedtem járművel balesetet.

Ami ilyen történt velem az az, hogy nekem jött egy autó, egyszóval majdnem átment rajtam.

A másik, hogy az orrom előtt sodródott ki egy autó az autópályán és mi mögötte mentünk. Ijesztő volt. Talán azóta szaporodtak meg ezek a balesetes gondolataim.

És a sebességgel is nehezen barátkozok, elég stresszbe kerülök ha gyorsan megyünk. Országúton már tudok menni, de ott is néha felhúz ez, de oda mindenképp hajlandó vagyok menni és ott küzdök ezzel, csak ott meg attól félek hogy a szembe jövő autós belénk jön, vagy lekarcoljuk egymás autóját. Az országút nem olyan kötött mint az autópálya.

2017. aug. 1. 12:34
 2/3 anonim válasza:
Szia! Hasonló gondom van nekem is . Csak nem ilyen "súlyosabban" . Én azt szoktam csinálni , hogyha utazunk elötte éjszaka megnézem az útvonalat ( még ha tudom is az utat ) és , hogy mennyi idő maga az út . Valamint nekem az még segít ha zenét hallgatok esetleg valamivel lefoglalom magam . (Persze csakha nem Te vagy a vezetőülésben) . Ja és még egy dolog: az út elötti napon mindig foglalad le magad ! BÁRMIVEL . Minnél többet agyalsz azon hogy baj lesz annál jobban rá fogsz parázni . Sok sikert kívánok a továbbiakban :)
2017. aug. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm. :)

Az útvonalat én is megszoktam mindig nézni. :)

2017. aug. 2. 09:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!