Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az alsó szemhéjon található...

Az alsó szemhéjon található egyeseknek nagyobb, másoknak kisebb lyuk mire szolgál?

Figyelt kérdés
Van egyáltalán neve, felfedezni gondolom felfedezték már, húgom vette észre, azóta több emberen is megnéztem, és mindenkinek van, nagyon érdekelne, hogy ez mi, mert interneten erről semmit se találtam, és nem is halottam erről, még anatómiai atlaszba sem találtam rá.
2017. aug. 12. 16:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Könnycsatorna nyílás??magyarul ott folyik ki a könnyed ha sírsz vagy nem?
2017. aug. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2017. aug. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Aminek talán köze lehet hozzá az a szemüreg alatti nyílás, de ebbe sem vagyok biztos..
2017. aug. 12. 16:49
 4/5 A kérdező kommentje:
ŐŐm, lhet tényleg a könnycsatorna, csak a felül nemtudom megnézni magamom, mert, hát nem igen akarom feszigetni a szemem ><
2017. aug. 12. 16:55
 5/5 anonim ***** válasza:
Punctum lacrimale a neve :) A felső szemhéjon is van. A feladatuk az, hogy a könnymirigyek által termelt könnyet összegyűjtsék. Innen a könny a két könnycsatornán keresztül a könnyzacskóba kerül, majd az orrüregben végzi.
2017. aug. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!