Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért/mitől hullik a hajam?

Beka26 kérdése:

Miért/mitől hullik a hajam?

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok. És nagyon iritál, hogy hullik a hajam. Mikor hajat mosok utána kb. egy marék hajat szedek ki a kádból. Ha fésülködök ugyanez a helyzet. Meg akkor is ha csak végighúzom a kezem a hajamon. Úgy 3-4 éve a hajam "minősége/állaga" is nagyon megváltozott.Sokkal lassabban nő, töredezik, száraz, fénytelen...stb.


Csináltattam vérképet is nagyon minimális vashiányom van (vagyis lehet hogy már csak volt) mivel folyamatosan szedem a vasat.


Nem tudok már mire gondolni. (Amugy hosszu a hajam kb. a hátam közepéig ér. Ha ez számít valamit)


A válaszokat előre is köszönöm.



2017. aug. 24. 15:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Ajánlom ezt a pakolást (ez növeszti,fényesíti,ápolja,táplálja,és puhává teszi).:

-ricinus olaj (a hajad méretétől függően a mennyiség)

-aloe vera zselé (a hajad méretétől függően a mennyiség)

-30-35 csepp rozmaring illóolaj

Nekem 3 évig szörnyen szálkás,fénytelen,és kócos volt a hajam,de mióta ezt (hetente egyszer) használom,gyönyörű,puha,fényes,és kisimult lett a hajam. Remélem segítettem. :)

2017. aug. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Pajzsmirigyed rendben van?

Nekem attól hullott/hullik (már kevésbé) a hajam.

2017. aug. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a pakolást :) Ki fogom próbálni!


A pajzsmirigy problémáról nem tudok. De utána járok :)


Köszönöm!!

2017. aug. 24. 20:01
 4/5 anonim ***** válasza:
A nagyon minimális vashiányod okozhat hajhullást. Ez lassan alakul ki és lassan is fog visszatöltődni a vasraktár. Nekem ez több hónapot vett igénybe. Attól függ milyen vasat szedsz és az mennyire tud felszívódni. Addig a hajad még tovább hullhat. 2 hónap után ellenőriztesd, főleg ha még akkor is hullik.
2017. aug. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben Koszii
2017. aug. 27. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!