Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért fogyok, miközben folyama...

Miért fogyok, miközben folyamatosan eszem?

Figyelt kérdés

Nyár elején 77 kiló voltam, most meg 73, közben nem sportolok semmit és annyit eszem mint egy fél disznó.

Pár éve volt a pajzsmirigyemmel gond ami később megoldódott.

Elég sok mindenen feltudom magamat idegesíteni hetente többször még a legkisebb gondokon is.

És nem tudom számít-e, de deperszonalizációs zavarra is gyanakszom nagyon.

17/f


2017. szept. 3. 21:46
 1/4 anonim válasza:

Mint egészségügyben dolgozó, nem zárnám ki azért az újabb pajzsmirigyproblémát sem, érdemes lenne egy vérvételt megejteni, mert az már sokat segít.

Persze a stressz is közrejátszhat, de én arra azért nem gondolnék, mert gondolom nem az utóbbi időben vagy idegesebb, hanem mindig ez a típus voltál, a problémád pedig újkeletű. Remélem sikerül a végére járnod.

2017. szept. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szerdán elmegyek orvoshoz.

Hát alapból nyugodt a természetem, de van, hogy csak úgy idegbetegebb leszek és néha nem tudom minek a hatására, persze legtöbbnek tudom az okát. És igen valóban nem újkeletű a probléma.

Lehet közrejátszik az is, hogy sokszor nem tudom levezetni a feszültséget és ezeket csak elásom magamban és már nem bírom?

2017. szept. 3. 22:02
 3/4 Tamani ***** válasza:

Ha nagyon zavar a dolog, és extrém kategóriába megy át, javaslom, vezess naplót!

Sokakat meghökkent, de tényleg nagyon érdekes, mit eszik össze-vissza az ember egy nap. Tarsd szem előtt, mit, mikor szel, és mennyit!


A pajzsmirigyprobléma valóban beleszól a testtömeg alakulásába. Ha gyógyszerrel, vag akár anélkül kordában tartod, nincs mitől félni. (Vedd figyelembe az évszak változást is: Télen felszdünk pár kilót, nyáron leadjuk azt.) Ha a fentiek ellenére továbbra is fokozatosan fogyna a testsúlyod, (Gondolok itt a 10% súlyvesztésre 6 hónap alatt), vizsgáltasd ki magad rák szűrés ügyileg, ugyanis a daganatos megbetegedések egyik kulcsfontosságű tényezője a hirtelen nagymértékű fogyás!


Előfordulhat, hogy csak növelni kell a pajzsmirigy gyógyszer adagodat (Ha szedsz egyáltalán), mert a betegséged egy súlyosabb stádiumba jutott.


Lásson orvos, és rendszeresen ellenőriztesd a hormon értékeitet!

2017. szept. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Semmi gond nincsen a pajzsmirigyemmel, ezek szerint csak simán elvagyok basz va.
2017. szept. 17. 23:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!