Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez szemölcs, vagy anyajegy? Kép

Ez szemölcs, vagy anyajegy? Kép

Figyelt kérdés

[link]



[link]


Egészen pontosan olyan,mint egy mazsola..puha,mozgatható,kicsit olyan "karfiolos"felszínű, viszont sötétbarna,nem pedig testszínű, ezért nem tudom,hogy ez most akkor anyajegy,vagy szemölcs ?



Ha szemölcs,akkor leszedetem.

Félig amúgy le is lóg,mert még nagyon régen véletlen belekaptam és félig lejött.

Semmi gond nincs vele,csak csúnya és szeretném levetetni.



A másik képen látszik is,hogy teljesen mozgatható,összenyomható,stb..



24/L


2017. szept. 11. 15:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem szemölcs (a nevét pontosan nem tudom de asszem anyajegyek egyik fajtája) viszont ez is leszedethető.
2017. szept. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
ha nagyon lóg, akkor érdemes megrpóbálkozni azzal, hogy pár napig naponta többször jó alaposan bekened a tövét szaliciles alkohollal (pl egy fültisztító pálcikával). ha nem anyajegy, hanem fibróma (nem szemölcs!) akkor néhány nap alatt leszárad.
2017. szept. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

igen,én is valami fibrómára jutottam netes cikkek alapján.

szóval szerinted ez valahogy,akár doki által,de eltávolítható?

Nagyon zavar esztétikailag,mert amúgy semmi baj nincs vele,csak nem szép..


köszönöm egyébként a válaszokat !

2017. szept. 12. 15:44
 4/12 anonim ***** válasza:
Elmész egy bőrgyógyászhoz és jelzed a szándékod :) (talán kissé sokat kell majd várnod a műtétre de le fogják szedni)
2017. szept. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

igen,csak azért akarom tudni,hogy anyajegy,vagy szemölcs,vagy fibróma,vagy micsoda,mert anyajegyet nem szedetek le.

Viszont ha nem anyajegy,akkor jó,mert le tudom szedetni.


Anyajegyet nem bolygatunk SOHA, ha nincs vele semmi gond.

Baromira nem mindegy.

2017. szept. 12. 18:45
 6/12 anonim ***** válasza:

"Anyajegyet nem bolygatunk SOHA, ha nincs vele semmi gond.

Baromira nem mindegy."


Tessék? Csak azért megtartanád mert anyajegy? Ugye azt tudod, hogyha ez egy jóindulaú anyajegy és leszedeted esztétikai okokból akkor semmi bajod nem származhat belőle?

2017. szept. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Alap lenne az évenkénti anyajegyszűrés, így igazából az egészet nem értem.

Tényleg inkább fibrómának néz ki, de elballagsz bőrgyógyászhoz és megtudod. Bár azért még mindig érdekel, hogy milyen érveid vannak az anyajegy eltávolítás ellen (főleg, ha ez anyajegy, akkor elég csúnya, így alapból javasolnák az eltávolítását).

2017. szept. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

azt,hogy jóindulatú-e,az csak leszedés után derül ki és ha mondjuk rosszindulatú lenne,akkor cseszhetem,ha már hozzányúltak.



bár nem hinném,hogy rosszindulatú...szinte a fele lelóg,nem is ér a testemhez, meg ilyen kis selymes,nagyon puha,össze is lehet nyomni,kilapítani,stb...mint valami gyurma..

és gyerekkorom óta változatlanul ott van. kb 15 éve véletlen a felét levágtam borotvával,akkor kezdett el lelógni.Picit vérzett,mert ugye kb a felét véletlen levágtam,de akkor sem volt vele semmi gond és most sincs.


Lehetséges,hogy akkor nyugodtan leszedethetem ?

2017. szept. 12. 23:01
 9/12 A kérdező kommentje:

az egyik érvemet már leírtam.

a másik,hogy nyilván kimetszéssel távolítják el,annak meg gondolom nyoma marad.

na ez a második érvem.

2017. szept. 12. 23:02
 10/12 A kérdező kommentje:

meg lehet,hogy picike csík marad csak utána,de mi van,ha ,miközben leszedi,akkor utána a seb elfertőződik?

minden "műtétnek",vagy annak,hogy beléd vágnak,megvan a kockázata.

2017. szept. 12. 23:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!