Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Megnövekedett vasérték mitől...

Megnövekedett vasérték mitől lehet?

Figyelt kérdés
Kb egy éve lettem vegetáriánus, nem eszem húst. Tegnap voltam vérvételen, ma pedig mehettem az eredményeimért; a vasam magas!A papíron 6,6 és 26 közötti értéket mondja normálisnak, nekem pedig 34,5 volt. Ez így rendben van? Mellesleg a Mono értékem 11,1 holott a papír szerint valahol 3,4 és 9 között kellene lennie. A két érték növekedésének lehet köze egymáshoz?

2017. szept. 13. 20:11
 1/4 anonim ***** válasza:

1 hónapig kövesd:


alkoholtilalom


C-vitamin és Q10, valamint mindenféle vaspótlást tartalmazó étrend-kiegészítő elhagyása


ne fogyasszál túl sok zöld teát.

2017. szept. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem eszel véletlenül sok olajos magvat? Anyósom imádja a mogyorót, neki az lőtte fel a vasát. Amióta visszafogta az olajos mag fogyasztást, visszament normál értékre.
2017. szept. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

16 éves vagyok, nem iszom alkoholt és nem szedek semmilyen étrend kiegészítőt sem. Magvakat/mogyorót nagyon ritkán eszem; azért se mert nem szeretem őket annyira, meg azért sem mert pattanásos lesz tőlük a bőröm.

Köszönöm a válaszokat egyébként :)

2017. szept. 13. 20:55
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez érdekes, mert pont hogy a vegetáriánus étrend miatt nem lehetne magas a vasad. Nekem akkor ment fel, amikor B12 túladagolásom volt. Folsavat sem szedsz? Az is növeli a vasat. Beszéld meg orvossal!
2017. szept. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!