Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hólyagfájdalom szindrómával...

Hólyagfájdalom szindrómával rendelkező emberek tudnának mesélni a problémájukról és megoldásáról?

Figyelt kérdés

2017. szept. 14. 19:36
 1/1 anonim válasza:

Szia! Balszerencsémre, én tudok. Nekem tavaly júniusban kezdődött, felfáztam (pont érettségikor), amivel a sok tanulás mellett nem mentem el orvoshoz, de otthon kúráltam magam a bevált módszereimmel (derék melegítése, hársfatea, C-vitamin, Canefron) Ez el is múlt, majd egy hét múlva visszatért, és ezek hatására eltűnt újra. Mikor dolgozni mentem, megint elkezdődött, sokkal komolyabb fájdalommal, és diszkomfortérzettel, ami megnehezítette a munkám, és a mindennapokat. Elmentem orvoshoz, ahol kaptam egy kis adag antibiotikumot, mivel a vizeletben volt nitrit (=baktérium jelenléte) és genny. A kúra után visszamentem, és újabb vizsgálat után még mindig mutatott ki nitritet. Kaptam egy nagyobb dózisú antibiotikumot (Ciprinol, a érdekel). Gyulladás csökkentésre Cataflam V-t kaptam. Harmadik orvoslátogatásomkor is volt nitrit, amire Monuralt kaptam. Ez por, amit egyszer kell inni, és direkt ilyen erős felfázásra van. Később ugyan ezekkel a panaszokkal visszamentem, de a vizeletben már nem volt semmi. Elkezdtem hárs, és tőzegáfonya teát inni. A hárs nagyon segített, annyi hátránnyal, hogy erős vízhajtó hatású, ezért gyógyszer mellett nem nagyon ajánlott. És ittam C-vitamint is napi 500 mg-ot, később 1000-et. Elmentem másik háziorvoshoz (máshol tartózkodásom miatt), ahol csináltak vizelet leoltást, ami negatív lett, ergó semmi sincs benne. Eléggé lenyűgöztem az orvost, ugyanis nem hallott ilyen makacs felfázásról. Elküldött nőgyógyászhoz, aki felírt nekem Urovaxomot. Szerintem ez a gyógyszer igazán hatásos. Az egykori heti 6 napi fájdalmamat levitte 2heti 1-2re (körülményektől függően). A kiadott papíron tüntette fel hogy IC-s vagyok (hólyagfájdalom szindróma), aminek utána néztem, de nem kecsegtetett el, mert gyógyíthatatlan,de kezeléssel tünetmentes lehetsz. Ezt szeretném majd én is,ugyanis még gyakran visszajön, de amíg nem fejezem be az Urovaxom szedését, nem fordulok a kórházhoz. Ami gyógyszer mellett hat nekem, az az,hogy ha tehetem, leülök, és valami nagyon meleggel körbe tekerem magam, és várok 1-2 órát, egy két pohár forró, koffein mentes teával. Kicsit többet tartózkodok a mosdóban, és nagyon gyakran erős ingerem van, de igyekszem leküzdeni. Kegel gyakorlatokat kezdtem végezni, így vissza tudom fogni, a nem kívánt cseppeket (szuper egyszerű: vizelet ürítéskor egyszer-egyszer állítsd meg, ez edzi az ottani izmokat, és később is hasznos lesz.) Bár ezzel sokat nem segítettem, de én is tettem fel kérdést, és örömmel (vagy nem) láttam, hogy már más tett fel ilyen kérdést,azaz tényleg nem vagyok egyedül. Mesélj a te panaszaidról is! Sok sikert!

19/L

2018. márc. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!