Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » SOS! Ha bevettem egy gyógyszer...

SOS! Ha bevettem egy gyógyszert, de utáne egyből mentem WC-re, akkor az kiürül a szervezete, mből?

Figyelt kérdés

Szóval bevettem egy gyógyszert(állandóan kell szednem,betegség miatt)de utána egyből WC re kellett mennem,hasmenés miatt.

Ebben az esetben ki is ürült a szervezetemből a gyógyszer?

Vegyek be másikat inkább?

Vagy az veszélyesebb?

Epilepsziás vagyok amúgy,ami ugye állandó gyógyszeres kezelésre szorul és ha nem veszem be a gyógyszert,akkor nagyobb az esélye egy rohamnak.


NAGYON FONTOS LENNE!

Előre is köszi a válaszokat!

Üdv!


2010. máj. 28. 08:30
 1/5 anonim ***** válasza:
sanszos...én felhívnám a házidokit a helyedben, hogy kell-e másikat bevenni
2010. máj. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
szerintem nem. az a hasmars már korábban megvolt, csak bevétel után jött ki. Ha mégis ilyen gyorsan történt volna a kiürülés, akkor látnád a hasmenésben emésztetlenül a gyógyzsert(bocs, hogy ezt írom, de tényleg).
2010. máj. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha a gyógysezr beszedése után hánytál vona azt mondanám vegyél be még egyet

miért nem a dokidat kérdezed? Az epilepszia nem játék

2010. máj. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mivel nem kihánytad ezért van esély rá, hogy a gyógyszer felszívódott. Persze ez attól is függ, hogy mennyire súlyos hasmenésed van. Ha már a víz is ahogyan megiszod úgy távozik akkor fordulj orvoshoz. A gyógyszernek, ha szájon át veszed be, kell pár óra még eljut a vastag bélig. Vegyél normafort az megállítja a hasmenést. Még egyet ne vegyél be a gyógyszeredből.
2010. máj. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Kisgyerekek képzelik el a szervezetüket úgy, hogy a szájukból egy cső leviszi a kaját a gyomorba és onnan egyből, minden kanyar nélkül kimegy a fenéknyíláson.

Azért aki kicsit nagyobbacska, tudhatja, hogy ez nagyon nem így megy. A gyomorban legalább fél órát várakozik, aztán ott van a vékonybél, az még vagy 4 méter, legalább. Utána jön a vastagbél, ami meg még másfél-két méter. Az egész elég hosszú összesen, kizárt, hogy ne szívódjon föl, NEM KIHÁNYTAD. Az lehet, hogy a gyomrod egyből továbbküldi, de miután a WCről kijöttél, én simán lefogadom, hogy még bőven a vékonybélben ázik éppen szét. Emiatt ne vegyél be még egyet, mert az meg túladagolás...

2010. máj. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!