Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ilyen alvászavar hogyan...

Ilyen alvászavar hogyan kezelhető? Kihez kéne fordulnom?

Figyelt kérdés

Vázolnám a problémám lényegét.

Az elalvással, és magával az alvás hosszúságával, minőségével nincsen bajom, hamar elalszom, kipihentem ébredek, viszont éjszaka olyan cselekményeket végzek álmomban, amelyek rendkívül zavarnak.

Sokszor történt már meg velem, hogy valamit álmodtam, és amikor felriadtam, mondjuk egy rémálomból, akkor már a folyosón voltam, és nem egyszer kiabáltam. A leggyakoribb álmom az, hogy bezárnak engem, ilyenkor kiabálok kb olyanokat "hogy ne, ne", és kifutok a szobából. Ez a legdurvább esete az alvászavaromnak. Kisebb dolgok is vannak, minthogy azt álmodom, hogy beszökött hozzám a macska, felkelek, felkapcsolom a villanyt és arra ébredek, hogy jézusom, megint mi a francot csináltam.

Azt olvastam erről, hogy az agyam nem tud leállni (legtöbbször egyébként stressz helyzetben, főleg vizsgaidőszakban fordulnak ilyenek elő), rendszerint elalvás után max 1 órával történnek ezek velem. Utána rájövök, hogy megint mit csináltam, és reggel úgy kelek, hogy kb szégyellem magam a családom előtt, hogy megint ezt csináltam. Emiatt alig merek idegen helyen, utazásokon, bulikban ott aludni valahol, mivel akkor is fordult már elő, és baromi kellemetlen volt.

Tudna valaki nekem segíteni? Ilyen panaszokkal kihez kell forduljak? Köszönöm a segítséget! 24/F



2017. szept. 30. 21:15
 1/1 anonim ***** válasza:
Pszichiáter.
2017. szept. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!