Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szülés után pszichiátria,...

Szülés után pszichiátria, mással is megtörtént?

Figyelt kérdés

Miután szültem, császárral, nagyon boldog voltam es fel voltam pörögve , nem tudtam elaludni , kipihenni magam, már azért sem mert a gyerek 3 óránként kérte az etetést.

Emiatt nem aludtam csak pár szakadozott félórát esténként , szinte semmit. Ez igy ment 3 hónapig , amig egy nap úgy éreztem h a jobb lábamra mem tudok ráállni mert lebénult es ra perc percre az egesz jobb felem, a szám is lógni kezdett a jobb oldalon. Kijött a mentö es stroke ra gyanakodtak , elvittek megvizsgaltak , de a röntgen nem mutatott semmi strokera utaló jelet . Hamarosan a beszedkeszsegem is elvesztettem, mire kesz volt minden vizsgálat es elbeszelgettek volna velem , mar hiaba akartam formalni a szavakat, a szam nem engedelmeskedett es össze vissza jöttek ki ertelmetlen szavak . Erre megszöktem a kórházból h menjek haza a gyerekemhez, de visszavittek , utanam szaladtak es a pszichiatriara vittek , zárt osztalyra , utólag tudtam meg.

Masnap engedtek ki es mire kialudtam magam kezdtem helyrejönni.

Be akartam öket perelni amiert zart osztalyra raktak , es a ferjem kerdeztek h nem tudja volt e nalam bolond a csaladban?

Vegul nem pereltem öket de megkerdeztem a kórházat h mi volt a bajom mi volt a diagnòzis ? A válasz az volt : semmi .

Kulföldön élek , észak európában .

Én arra tippelek h kimerültség volt , de konkrét diagnózist nem kaptam .

Ti jártatok igy ?



2017. okt. 5. 08:51
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Gondolod más anyák nem 3 óránként (vagy sűrűbben) kelnek egy újszülötthöz?

Van, akinél 1-2 éves koráig nem alussza át az éjszakát a gyerek. Mégsem bénulnak le.


Én nem hagytam volna ezt annyiban. Na nem azt, hogy megszöktél, és visszavittek (már ez abszurd, nem tudom hol élsz, de ha nem rabkórházban van az ember, akkor sajáát felelősségre akármikor elhagyhatja a kórházat, nem kell szökni...), hanem hogy lebénulsz félig, és azt mondják semmi gond...

2017. okt. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg agyi átmeneti keringési zavarod volt.

Okozhat ilyen tüneteket.


Ez a bánásmód a kórháztól felháborító.

2017. okt. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
40%
Ez feltehetően az un. szülés utáni depressziónak nevezett pszichotikus állapot, ami sokkal gyakoribb, mint azt a közvélemény feltételezi. A szüléskor hirtelen megváltozó hormonális állapot hozza létre az agyban. Nálad ez talán extrém formában jelentkezett és köze lehet hozzá az idegen környezetnek és a kellő családi segítség hiányának.
2017. okt. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen , mondanom se kell h mekkora trauma volt a pszichiatria, beszelni se tudtam h kerdezösködjek. Nagyon meg voltam ijedve. De mar csak fekudni tudtam, a mellemböl ömlött a tej idönkent.mikor kikerultem onnan tudtam meg h zart osztalyon voltam. Sirtam a gyerek után nem tudtam mi törtenik
2017. okt. 5. 09:18
 5/8 A kérdező kommentje:
10 év telt el azóta es azóta mar módositottak a törvenyt h mindenki elutasithatja a kezelest , jogában all. De 2007 ben nem volt meg igy
2017. okt. 5. 09:29
 6/8 A kérdező kommentje:

81% os válaszoló, én is agyi keringesi zavarra gyanakszom. ( atmeneti )

Elsö valaszoló , igen utana még hosszú evekig kellett ejszakazni de anyam is segitett mikor tudott , nagyon nehez volt , 2 eves korától delutan nem aludt es ejjelekig nem aludt el de reggel 5-6 kor mar ebren volt a kis kopasz , teljesen kiütött engem , knock out fizikalisan es mentalisan ö volt a kegyelemdöfés 😅

2017. okt. 5. 09:36
 7/8 anonim ***** válasza:

Elég hihetetlen a történeted... Hát van olyan, hogy gyermekágyi depresszió, ami akár pszichiátrián is végződhet, de nem a kialvatlanságtól (hiszen a legtöbb baba 2-4 óránként szopik éjszaka is), hanem a hormonális változástól és lebénulni nem szoktak tőle. A császár/gyermekágy/szoptatás szintén növeli a trombózis veszélyét, de jellemzően az első 12 hétben egyre csökken az esélye, hacsak nem járult hozzá mozgásszegény életmód vagy mondjuk dohányzás, cukorbetegség, pláne genetikai trombózishajlam (vérvétellel tudják megnézni). Vizsgálni első körben nem röntgennel, hanem CT-vel szoktak tudtommal, de van még a doppler meg az érfestés... Csak laikusként (bár továbbképezve, mert én meg trombózissal voltam 3 hetes szoptatott gyerek mellől az intenzíven két hétig) utána olvasva, létezik egy olyan kór is, hogy "átmeneti iszkemiás roham", röviden TIA, ami rövidebb ideig tart (pár perc max 2 óra), mint a stroke, viszont a tünetei ugyanazok és nem mutatja ki a CT. Megismétlődhet és stroke lehet belőle, amiből már nem ilyen "könnyű" kijönni... Ha igaz a sztorid, komolyan járj utána.

[link]

2017. okt. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Röntgent irtam h ertse mindenki mert nem ez a lényeg. Persze h CT volt. Semmilyen alapbetegsegem nincs , igaz nagy túlsúly alakult ki a terhesség alatt. Nem hitetlenkedöknek akarok érvelni , ha úgy érzed kamu ne irj, egyszeruen ignorálj, en sorstarsakat kerestem, akik hasonlò dolgokon mentek át.

En sem hiszem h depresszió volt inkább a TIA ra voksolok

2017. okt. 5. 09:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!