Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi állhat az érzékenység mögött?

Mi állhat az érzékenység mögött?

Figyelt kérdés
Mi lehet az oka, hogyha a párom bőrét víz/izzadság/eső éri, elviselhetetlenül viszketni kezd a felület? A gyógyszertárból kapott rá savas kémhatású tusfürdőket (Eucerin, stb), de ezek sem enyhítették. Kiütések, elváltozások nincsenek a bőrén, csak elviselhetetlen irritáció és viszketés. Mi okozhatja?

2017. okt. 7. 22:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Mindenki ezt fogja írni, hogy mindenképp menjen bőrgyógyászhoz, de igyekszem tippelni:

1] Atkák

2] Ekcéma [ruha,mosópor miatt]

3] Túlklórozott víz által létrejött bőr irritáció

4] Egyéb ismeretlen baktérium

5] Ruha [kellemetlen anyagból varrva]

Nyugalom, mindenre van kezelés, általában egy laza kenőcs/krém megoldja a gondot. Ha nem látszik, az szerintem jót jelent. A kiütés soha nem jó jel.

Tanácsom, persze nem vagyok orvos:

fürödjön 1-2 héten keresztül ha van lehetősége kádban, és a vízbe hintsen 1/4 vagy 1/3-ad teás kanál mennyiségű HIPERMANGÁN-t.

Ez egy vörös-lila por, mely könnyen oldódik langyos vízben is akár. Gondolom kapható minden gyógyszertárban, és nem lehet több pár száz forintnál.

Alkalmazása? Gyerekek fürdővizébe is szórnak, mivel egyszerű fertőtlenítő szer-por, s mivel a kisgyerekek (hónaposok, alig pár évesekről beszélek) esetében is alkalmazzák, nem valószínű, hogy károsan hatna a párodra nézve, főleg ha baktérium, atka, és ez FERTŐTLENÍTŐ szer. Nem tudom lehet-e rá allergiája, bár erre szinte a világon senkinek nincs szerintem, ezért első-második alkalommal, csak nagyon keveset 1/4-ed teáskanállal szórjon a vízébe.

Google illusztráció:

Por

[link]

Oldat

[link]

Tisztelettel: 22/F

2017. okt. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

6] gomba

Tudni kell, hogy nem minden gomba látható.

Itt a szavam tanúsítványa =)

[link]

2017. okt. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!