Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Rossz légkör, emlék okozhat...

Rossz légkör, emlék okozhat pánikbetegséget, depressziót?

Figyelt kérdés
Kiskoromban szinte állandóan negatív dolgok értek, gondolok itt a családi környezetre, illetve az iskolai környezetre, mindig kudarcok értek. A családban soha nem beszélgetünk egy jót, mindenki bevonul a szobába, anyukám is a 80 éves nagymamámmal van többet, persze megértem. Nagyon dicséretet se kapok itthon, mindig felhozzák, hogy miért nem tanultam többet az iskolában. Nem voltam soha motivált, általánosban folyton lekicsinyítettek, elhitették velem, hogy egy nagy sz.r vagyok, nem értek semmihez, s nem érek semmit. Otthon azért se kaptam csak tényleg egy jó szót, hogy "ügyes vagy fiam, megcsináltad az első nyári munkádat, büszke vagyok rád." S még mondhatnám ezt a jogosítványra, vagy bármi másra. Mindig azt dörgölik az orrom alá, hogy mi mindent csináltam rosszul. Ha egy fűnyírásról, vagy egy gyümölcsszedésről van szó, vagy bármi olyanról, ami esetleg segítség számukra, az olyan semleges. Ha mondom nekik, hogy vannak korombeliek, akik bedrogozva, bepiálva mennek haza, akkor azt kapom, hogy sokan meg az orvosi egyetemen tanulnak. Néha el se hiszem, ha idegenek megdicsérnek. Nem tudom mennyire érthető, amit leírtam, s biztos bennem is van hiba, mint mindenkiben, de sokszor olyan elkeseredettnek, gyengének érzem magam, hogy az valami hihetetlen, sokszor spontán sírógörcsök is rám törnek a szobámban, ez olyan férfiatlan. S sokszor én is lerészegednék, de nem hiszem, hogy az megoldás lenne. Mindenesetre gyakran elérnek ilyen szorongásos, pánikrohamok, nem tudom a felsoroltak közrejátszanak-e. 20/F
2017. okt. 10. 00:25
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja, s a nagynéném, aki nem is nagyon kedvel, szeret, neki mindig mindig készül valami sütemény, megy a sürgés-forgás a konyhában. Apai nagymamámat anyám folyton szidja, miközben sokkal több szeretet kapok tőle, mint mondjuk a nagynénémtől. Papám halála is megviselt, de természetesen ő is rossz embernek van beállítva még mindig.
2017. okt. 10. 00:31
 2/5 anonim ***** válasza:

Egy az egyben okozhatja. Igazság szerint nem számíthatsz azokra, akik a legofntosabbak az életedben, gondolom állandó a megfelelésikényszered feléjük, de akármit csinálsz, nem lesz jobb.

Ha komolynak érzed, keress fel egy szakembert, és amint teheted, költözz el!

Dícsértes, hogy ennek ellenére mégsem nyúlsz az alkoholhoz. Viszont javasolnék valami sportot. Természetesen nem oldja meg a gondjaid, de segít levezetni a stresszt, és addig is elvonja a figyelmed.

2017. okt. 10. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Ha mondom nekik, hogy vannak korombeliek, akik bedrogozva, bepiálva mennek haza, akkor azt kapom, hogy sokan meg az orvosi egyetemen tanulnak. "

Ha ezt mondják, simán rávághatod, hogy ezek buliznak leghangosabban a belvárosban hétköznap este. Meg a jogászok, meg a közgazdászok, meg a biológusok, meg a mérnökhallgatók, hogy a bölcsészeket ne is említsem, és így tovább.


Ha van lehetőséged kiszakadni ebből a környezetből, tedd meg, minél hamarabb, ha valaha szorongás, pánikrohamok nélkül akarsz élni.

Mikor tizennyolc évesen eljöttem, az én fejemben is megfordult, mi lenne, ha piában, drogokban keresném a megoldást Ki is próbáltam mindent, amit csak lehetett. Megoldást nem hozott, néhány jó bulit a haverokkal igen, aztán pár éven belül általában rájön az ember, hogy kezdeni kéne valamit az életével, és ez nem fog beleférni.

Amit tehetsz, hogy elviselhetőbbé tedd a helyzeted: fogadd el, hogy nekik sosem fogsz megfelelni. Mindig találni fognak valamit, amit rosszul csinálsz, ami kevés, lehetne jobb, ha pedig jól csinálsz valamit, azt minden hülye tudja.

Egyetlen embernek kell megfelelned ebben az életben: magadnak. Nem az a lényeg, hogy siker, vagy kudarc végül egy próbálkozásod, hanem az, hogy tegyél meg minden tőled telhetőt a céljaid érdekében. És ha ezt megtetted, legyen elég bármire is, akkor minden okod megvan, hogy a lelkiismereted nyugodt legyen.

2017. okt. 10. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szintén pánikbeteg vagyok és az én családomra is igaz amit leírtál.

24l

2017. okt. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szabadabban kellene hozzáállnod a dolgokhoz. A pánikbetegséget,pedig az érzelmek elfojtása okozza,aki ki meri mutatni,amit érez,az az igazán bátor ember.
2017. okt. 19. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!