Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Véradásnál vizsgálják a THC...

Véradásnál vizsgálják a THC tartalmat?

Figyelt kérdés
Tegnap a buliba körbeadtunk egy szál "gyepesrudat", aztán eszembe jutott, hogy hétfőn terveztem vért adni. Egyrészt nem tudom, vizsgálják e az ilyesmit véradás előtt, másrészt, ha nem is vizsgálják, erkölcsi kérdés is, hogy nem szeretnék senkit "megszivatni" azzal, aki nagyon ellene van az ilyesminek, hogy THC-s vért kapjon (bár ha az élete múlna rajta, akkor az ilyesmi persze bagatel)... Na mindegy, igazából lehet, hogy 2 nap alatt ki is megy már a vérből, de azért gondoltam, megkérdezem.

2017. okt. 15. 16:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Azt nem írtad, hogy orvosi vizsgálat vagy a rendőr visz be?


Sima orvosin már csak azért sem lenne célszerű, mert a lakosság jó pár százaléka akkor nem menne orvosi szűrővizsgálatra.


Nem lenne logikus ez alapján, hogy erre is vizsgáljanak, ami pláne több pénzbe kerülne az EÜ-nek és amúgy sincs semmire pénz.

2017. okt. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezen kívül ha végigmész Budapesten hétvégén, akkor ha akarod ha nem az arcodba fújják a füves cigi füstjét, amit letüdőzöl. Én például nagyon nem akarom, de mit tudok csinálni, ha elmegyek valakik mellett akik az arcomba fújják, még ha nem is közvetlenül, csak mellém.


Erzsébet tér, Duna-part rakpart és szórakozóhelyek mellett, külföldiek még csak nem is zavartatják magukat néha.

2017. okt. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem vizsgálják THC-re.
2017. okt. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem azért szívatod meg aki kapja a THC-s véredet, mert ő esetleg ellene van ennek, hanem mert pl az intenzív osztályon fekszik félhotan és olyan gyógyszereket kap, amiknek a hatását erősen befolyásolja a THC.

Nem véletlenül van erről kérdés a véradást megelőző kérdőíven.

2017. okt. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nincs se a fűről, se a THC-ról kérdés a kérdőívbe. Egyedül az injekciós kábítószerről van egy kérdés. Én tegnap voltam! :)
2017. dec. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!