Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Véradásnál, vérplazma adásnál...

Véradásnál, vérplazma adásnál megvizsgálnak, hogy AIDS-es vagyok vagy sem?

Figyelt kérdés
Néha adok plazmát,de nem tudom,hogy ilyenkor megnézik-e azt,hogy fertőzött vagyok,azt tudom,hogy nézik a hemoglobin szintet,de ezenkívül mást is?
2016. márc. 12. 11:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Remélem igen. De azért ne erre a vizsgálatra alapozd az egészségedet...
2016. márc. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Titusztitusz ***** válasza:
100%
Szerintem igen...Én régebben jártam véradásokra, éshát azt mondták ott a nővérek, hogy mindenféle ismert fertőzésre, betegségre tesztelik a levett vért...Sok olyan esetröl hallottam már, hogy véradás után derült ki az illetőröl némely betegség, vérképi rendellenesség...Többek között ezért is jó az, ha rendszeresen jár véradásra valaki, ugyanis ilyen esetekben akkor INGYEN el is tudja végeztetni magának az illető a vérvizsgálatokat is egyben...Meg a betegségszűréseket is...
2016. márc. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Jövőhéten megyek vért adni és nagyon remélem,hogy megnézik ezeket a dolgokat is. Valószínűleg nincs semmi bajom,ennek ellenére gyakran agyalok azon,hogy nem-e vagyok fertőzött hiszen szinte semmilyen tünete nincs pár évig ,olvastam akár 5-10 évig. Ugyan nem emiatt adok vért,de örülnék ha ezzel együtt letudnám a tesztet .
2016. márc. 12. 12:14
 4/7 Titusztitusz ***** válasza:
Kérdező...Ha ennyire "aggódós" típus vagy, akkor miért nem a GYÖKEREKNÉL kezded az óvatosságot-odafigyelést? Pl. ott hogy "gyanús alakokkal-ismeretlenekkel" nem létesítel szexuális kapcsolatot sohasem? Meg mondjuk az "egyéjszakás kalandok" számodra teljesen ismeretlen kategória lenne? Ilyen esetekben vérvizsgálat nélkül is biztos lehetnél magadban...
2016. márc. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mondtam bármit is magamról? Nincsenek ilyen kalandjaim,volt eddigi életem alatt 2 ilyen, az a magánügyem,hogy miért ,de már 2 éve ennek és azóta is megfogadtam,hogy többet ilyen nem lesz.
2016. márc. 12. 12:27
 6/7 anonim ***** válasza:
Jó ha tudja minden okoskodó,hogy bárki lehet HIV fertőzött,nem kell ahhoz "gyanús alakokkal-ismeretlenekkel" együtt lenni.ezért van ennyi probléma manapság mert megbélyegzik őket,miközben tényleg bárki elkaphatja,hacsak nem te vagy neki az első.És mivel 5-10 évig is tünetmentes lehet ezért sajnos megfertőzhet úgy is az illető,hogy nem is tud róla.
2017. jún. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 LadyMilady válasza:
Pontosan! 1 embertől is el lehet kapni, nem kell ahhoz 100-zal szexelni.
2018. aug. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!