Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan kell ügyfélkapunk...

Dingval kérdése:

Hogyan kell ügyfélkapunk keresztül elintézni, hogy egészségbiztosításom legyen?

Figyelt kérdés
Olyan választ várok, hogy konkrétan az ügyfélkapu oldalán hová kell klikkelgetni, mert nem találom, és a kormányablaknál mondták, hogy így is elintézhető.

2017. okt. 17. 02:02
 1/3 anonim ***** válasza:

szerintem bal oldalt van az EBEV arra kell menni, de ezt nem a munkáltató fizeti be?


Ha meg nincs akkor neked kell az idei év kb 7000Ft körül lehet, a megfelelő kincstári bankszámlaszámra utalni.


Vagy ezt e kell valami nyomtatványon jelenteni?


Szóval az EBEV menüpontban keresgélj szerintem.


Illetve ott tudod lekérdezni is. ÉS ha befizetted gondolom megjelensz a TB-ben mint biztosított.

2017. okt. 17. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Befejeztem a gimit és idén szeptemberben nem kezdek egyetemet, nincs munkám, ezért kell befizetnem. Előkaparom az adóazonosítómat és megnézem, hogy az eBEVnél mi van. Köszi a választ
2017. okt. 18. 04:39
 3/3 anonim ***** válasza:
Először is a 17T1011-es nyomtatványon be kell jelentkezni járulékfizetésre a NAV-hoz.A NAV oldaláról ki kell keresni ezt a nyomtatványt, letölteni, letölteni a nyomtatványkitöltő programot és ezzel tudod megnyitni a dokumentumot. Ezt értelemszerűen kitöltöd, kezdő napnak a hallgatói jogviszonyod megszűnése+45. napot kell megjelölni, majd ezt a programon belül el tudod küldeni ügyfélkapus bejelentkezéssel. Ezután lehet fizetni havonta a 7110 ft-ot. Csekket lehet kérni a NAVtól, vagy utalhatod is. Az utalásnál arra kell figyelni, hogy csak saját számláról teljesíthető.
2017. okt. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!