Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet tetoválásom ha ekcémás...

DJ Kapálógép kérdése:

Lehet tetoválásom ha ekcémás vagyok?

Figyelt kérdés
A hátamra szeretnék egy kisebb tetoválást, ahol nincs, és soha nem is volt ekcéma, a karomon annál inkább. Kérdeztem már egy tetoválót, ő azt mondta nem lenne probléma, de később kiderült, hogy nem az a szakképzett fajta... szóval elbizonytalanodtam, lehetséges hogy mégis káros lenne?

2017. okt. 19. 22:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Lehetséges, de bőrbetegségre való hajlam esetén nem tanácsos, tekintvén, hogy az érzékeny bőrön nagyobb eséllyel vált ki allergiás reakciót a festékanyag, mint a normál esetben, s ott sem példa nélküli.

A szakképzettlen tetoválót semmiképpen nem javaslom.

Az ekcéma fajtájától is függhet a dolog.

2017. okt. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Nehéz kérdés. Egyesek orvosok szerint lehet tetováltatni ekcéma mellett. Más orvosok szerint pedig egyáltalán nem ajánlott. Megadom egy kiváló szakember elérhetőségét (vitiligom miatt ismerem már:D).

[link]

2017. okt. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek!
2017. okt. 21. 23:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!