Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Cataflamot meddig szedhetem...

Cataflamot meddig szedhetem biztonsagosan 6 óránként?

Figyelt kérdés

Rettesetesen fáj a fogam 2 napja. Tegnapelott éjjel megfájdult akkor vettem be az elsőt. Majd sokat segített és csak délután 4kor vettem be a masodikat, de akkor rá 4 órával egy alopyrint is mert annyira rossz volt. Majd megint jobb így csak éjjel 4kor vettem be a következőt, utána viszont már délelőtt 10kor is kellett és délután 4kor is. Este pedig majdnem elajulam a fajdalomtol így megint cataflam és 2 óráig bírtam utána algopyrin.Éjféltől mostanáig ezek segítettek. Most vettem be megint egy cataflamot és biztos kelleni fog egy délután is és este lehet megint több gyogyszer. Holnap reggel már egyből tudok menni a fogorvosomhoz. Ügyeletet tegnap kerestem, de mindenhol csak ma este tudnának fogadni, ha már eddig kibirtam akkor nem akarok ügyeletre menni az utolsó pillanatban mikor Holnap reggel már a saját fogorvosom is ellát. Kicsit aggodok , hogy bajom lesz a sok gyógyszertől. Nem vagyok nagy gyógyszeres inkább tűrök, de most muszáj. Egyebként cataflambol a vízben oldodosat szedem azt mondták a gyógyszertárban hogy az jobban kíméli a gyomrot.

20/L


2017. okt. 23. 08:05
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy tudom, hogy vannak jó házi praktikák és azok nem is ártanak nekem,de most sajnos nem hasznalnak semmit. Tettem rád hideget, meleget mindketto csak beleüt. Kimostam alaposan a lyukat ( gyokerkezeles alatt álló nyitva hagyott fogról van szó ), algopyrinre haraptam, oblogettem pálinkával, palinkaba aztatott vattat tettem a lyukba. Sajnos most semmi sem segített csak a gyógyszer az is 1-2 órával később hat csak és nem mulasztja el csakarom enyhíti a fájdalmat
2017. okt. 23. 08:11
 2/4 A kérdező kommentje:

Még azt szeretném kérdezni, hogy a betegtajekoztatoban az van hogy étkezés előtt kell bevenni de a fajdalomcsillapitokat általában étkezés után. Ez azért más ennél a gyógyszernel , mert vízben oldodo?

Eddig nem mertem bevenni ehgyomorra vagy ha igen, akkor utána ettem pár falatot

2017. okt. 23. 08:18
 3/4 A kérdező kommentje:
Van ahol azt írják hogy napi max 4x1-et szabad bevenni és nekem is ezt mondta a doki de van ahol azt, hogy a hármat nem haladhtja meg.
2017. okt. 23. 08:25
 4/4 anonim ***** válasza:
Csak a lényeget nem mondtad el, 25 vagy 50 mg-os Cata ?
2017. okt. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!