Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pradaxa (dabigatrán hatóanyagú...

Pradaxa (dabigatrán hatóanyagú) vérhígító szedése mellett lehet-e alkalmanként Cataflamot szedni?

Figyelt kérdés
2016. nov. 12. 12:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Valóban csak alkalmanként,amikor nagyon szükséges és akkor is csak úgy,ha nincs gyomor-,vagy nyombélfekélyed. Én Xareltot szedek már több mint 1 éve és néha be kell vennem Cataflamot,ha annyira fáj a fejem vagy menstruálok. De tényleg csak akkor, ha már más nem használ.
2016. nov. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A Cataflam keresztallergiát okozhat aszpirinnel. Ezek szerint aszpirin szerű hatóanyag, így nem ajánlott vérhígítóval együtt szedni. Annyi más fájdalomcsillapító van. Papaverin, Nospa, Rubofen
2016. nov. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyébként az ilyenkor ajánlott fájdalomcsillapító az Algopyrin és a Zaldiar. A Cataflamot nem azért nem szabad szedni,mert kerezstreakciót ad az aspirinnel,ahnem azért mert non-streoid gyulladáscsökkentő, akárcsak a Voltaren,Diclofenac, Algoflex,Aspirin és társaik növelik a vérzési időt és vérzés esetén jobban fenn áll az elvérzés veszélye.
2016. nov. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segìtséget! :-) Sajnos csak a Cataflam segìt mentstruàciós fàjdalmaimra,próbàltam sok fajta gyógyszert,de csak ez szokott hasznàlni.
2016. nov. 13. 01:03
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is. És be szoktam venni. Másfél év alatt semmi baj nem lett belőle.
2016. nov. 13. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!