Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi az igazság ezzel a kullancs...

Mi az igazság ezzel a kullancs eltávolítási módszerrel kapcsolatban? Email-ban kaptam ezt a módszert, tényleg hatásos?

Figyelt kérdés

Kullancseltávolítás


Régi Őrségi (az Őrségben élünk, rengeteg kullanccsal,de itt senki nem fél...már hozzánk tartoznak!) kullancs eltávolítási technikát szeretnék Önökkel megosztani!

A belénk fúródott kullancsot minden erőszak nélkül egy szál gyufával könnyedén eltávolíthatjuk!

Nyálazzuk meg a gyufa fejét,

majd közvetlenül a kullancs teste mellett lassan körözzünk, mintha kenegetnénk.

A kullancs pár másodperc múlva átmászik a gyufára-mert nagyon szereti a foszforos illatot, képes elhagyni miatta a testünket! Lehet, ez nem tudományos eltávolítás,de a lehető "legemberségesebb", és biztosan mindig sikeres, sőt a kullancs feje még véletlenül sem marad bennünk!

Itt az Őrségben ez jó paraszti tapasztalat útján terjedő módszer,nem is értem ,hogy a média még hogyhogy nem csapott le rá!


2010. máj. 29. 21:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A mostani gyufákban nincs foszfor. A másik, hogy abszolút nem érdekel a kullancs emberséges eltávolítása, ha tehetném az összeset kinyírnám.
2010. máj. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha beleszakad a kullancs feje a bőrödbe, az még mindig a kisebbik gubanc, a legrosszabb módszer (és a legfertőzésveszélyesebb) az az, hogy bekened valamivel a kullancsot, és az elenged. Valójában azért enged el, mert fullad, a krém zsíros rétegétől nem kap levegőt, de előtte a fulladástól a gyomortartalmát (ami fertőzött lehet) beleöklendezi a bőröd alá... Tehát ez az, amit soha nem szabad! Ha csipesszel beleszakítod a fejét, akkor meghal, a gyomrából sem jön vissza semmi, így kisebb az esély a fertőzésre.


Amúgy meg az első hozzászólónak teljesen igaza van mindenben. Foszfor :) És még én legyek emberséges a köcsög kullanccsal?

2010. máj. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szia! kb.10-11 éves lehettem amikor egy iskolai kir

ándulás alkalmával bele fúródott egy kullancs a nyakamba...és nekem étolajat tettek rá és egy kis idő múlva kimászott...de hallottam már zsirt is és hogy az óramutató járásával ellentétesen kilehet csavarni.De a véleményem az hogy inkább irány az orvos,elvégre neki tudnia rendesen kiszedni!

2010. máj. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!