Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől lehetséges, ha valaki...

Mitől lehetséges, ha valaki kirívóan gyenge; így marad ez?

Figyelt kérdés

Egyesületben sosem sportoltam.

Ennek ellenére mindig mozogtam: telek, gyógytornák; tinikorom végefelé óta pedig önszorgalomból, az egészségért.

Eleget csak három éve mozogtam pár hónapig illetve mostanában mozgok annyit, amennyit javasolnak (kb.).

Szóval beismerem, hogy a legtöbbször nem az elégséges szinten, DE azért kocogás, torna, uszoda szokott lenni, mint írtam ugye.



Túrákon, emeletmászáskor, Gellért-hegyre felfelé menet, beszélgetésekkor kiderül, hogy iszonyú gyenge vagyok. Olyanokkal vagyok egy szintben, DE inkább gyengébb, akik hosszú évek óta _semmit_ nem mozognak. Nem heti 1-1,5 órát a heti 3 minimálisan ajánlott helyett, hanem semmit.


Úgyis nemsokára szívultrahang vizsgálat más miatt (enyhe zörej). :D Akkor majd egy dolgot alá lehet támasztani vagy kizárni.

Szerintem ugyanakkor nem szív, mert pl. kocogáskor például 130-as pulzussal azt szoktam érezni, hogy az izmom fárad/fáj.

Máskor is inkább izomeredetűnek érzem.

Amúgy sportolás után másnap-harmadnap hulla fáradtak az izmaim.


Mi lehet ez?

Valószínűleg nem magnézimuhiány amúgy, mert pár évvel ezelőtti laborok nem mutattak ilyesmit.


2017. okt. 23. 20:55
 1/2 anonim ***** válasza:
BMI ?
2017. okt. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

23,62 jelenleg, de nálam változékony, a már túl alacsony és az épphogy nem túl magas között szoktam lenni.

Miért? :)

2017. okt. 25. 08:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!