Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha ritkán beveszek egy xanaxot...

Ha ritkán beveszek egy xanaxot, az okozhat gondod?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy hetente maximum 2x. Alkalmanként. 0,25-öset.

Amikor úgy érzem, hogy nyugtalan vagyok, nem tudok aludni, olyankor nagyon ritkán szoktam bevenni egy darabot.

Ettől nem lehet bajom? Ugye ez még nem okozhat függőséget..stb?



2017. okt. 29. 00:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Határeset. A benzodiazepin típusú nyugtatók (xanax, frontin, rivotril, stb) biztonságosan 3-4 hétig szedhetőek. Ezután minél tovább, minél többet vesz be az ember, annál nagyobb a valószínűsége a hozzászokásnak. Van, aki 1 év múlva is gond nélkül le tudja tenni, más meg 2 hét után se. Az egyéni genetika határozza meg, hogy ki mikor, és mennyitől szokik rá, de ha egyszer kialakul a tolerancia, akkor már csak elvonási tünetek mellett lehet kihagyni, letenni. Szóval ez hazárdjáték. Ha szerencséd van, akkor nem szoksz rá, ha nincs, akkor igen. Azt már te döntsd el, hogy vállalod e kockázatot, illetve megéri e neked a rövid távú nyugalom, az esetleges későbbi szenvedést.

Üdv: egy gyógyult függő. (Én nagyon hamar rászoktam, letevés után 1 évig voltam rosszul)

2017. okt. 29. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ.

Nagyon ritkán veszek be. Ha úgy érzem hogy jelenleg más nem segíthet. Általában inkább azt mondanám, hogy 1-2 hetente 1x

2017. okt. 29. 01:29
 3/5 anonim ***** válasza:

Most is idegeskedtél, amikor a saját kérdésedet írtad.

Ez látszik magán a kérdéseden, olvasd el légy szíves.

Szerintem a heti 2x az nem ritkán van, hanem hetente és nem is egyszer, hanem kétszer. Javaslom, hogy a problémát kezeld ami miatt nem tudsz aludni és ne a xanaxot használd a probléma eltakarására. Tudod a takaró elmozdul és megint kilátszik a letakart gond, probléma. megint jöhet a takaró a lepel aminek a neve xanax.

Na, szóval szerintem ez az általad "bevet" mennyiség még nem kritikus. Még most hagyd abba amíg nem késő és keres más megoldást ami kevésbé ártalmas.

Szedjél jó minőségű táplálék kiegészítő vitaminokat ! Ha akarod és kéred, tudok ajánlani neked kiváló vitaminokat, amik személyesen kipróbáltak saját tapasztalat van róluk.

2017. okt. 29. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 TR75 ***** válasza:

Heti kétszer 0,25 mg-tól nem fogsz rákattanni.

Pontosabban nem leszel benzodiazepin függő. Az viszont elképzelhető, hogy ha hat, akkor pszichésen fog hiányozni (tehát nem maga a szer, hanem a hatása), és emiatt belesodródHATsz a szerfüggőségbe (mert egyre többször beszeded, ha már ilyen jó a hatása, aztán már naponta, aztán már naponta kétszer és stb).

Szóval ha ennyinél megállsz, abból kisebb valószínűséggel lesz függőség, mint ha szépen, lépésről lépésre többet szedsz be.

2017. okt. 29. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Inkább gyógyteát igyál helyette!


(Orvosi citromfű levél, orbáncfű - a legerősebb, legbódítóbb hatású pedig a macskagyökér tea!)


Ui: szerintem a sport is elég hatékony tud lenni. (Akár egyénileg kitalált tornagyakorlatok otthon...) Vagy pedig valamilyen jó könyv "boldogságreceptekkel".


Jobbulást!

2017. okt. 29. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!