Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyire káros a magas vérnyom...

Mennyire káros a magas vérnyomásra a cigi és az energiaital?

Figyelt kérdés

Mennyire káros egy olyan ember szervezetére a rendszeres cigizés és energiaitalozás, akinek magas a vérnyomása?

Milyen mellékhatásai lehetnek később, vagy sokat ront egyáltalán a helyzeten?



2017. nov. 5. 22:26
 1/4 Poris2000 ***** válasza:
50%
Rendkívül káros. Főleg azért, mert a magas vérnyomás az erek falának károsítása révén okoz gondot. Az energiaital fogyasztása még tovább tudja emelni a vérnyomást, ami fokozott mértékű sérülést okozhat az érfalban. A dohányzás pedig nem mechanikai módon, de szintén hozzájárul az érfal sérüléséhez (ez egy többfaktoros folyamat). Mindezek az un. arteriosclerosis kockázatát emelik, ami szívinfarktus, stroke, végtagi trombózisok, stb. esélyét növeli meg, így növelik a korai halálozás esélyét. Persze mindez egyénfüggő, de magas vérnyomás mellett a dohányhzás fokozott mértékben ellenjavallt. Szóval ha megoldható, jobb lenne nem fogyasztani energiaitalt és kerülni a dohányzást. A magas vérnyomásra kapott gyógyszereket meg szedni kell rendesen, nagyon fontos! A magas vérnyomás nem fáj, ezért könnyű megfeledkezni a gyógyszerek bevételéről, és bagatelizálni a dolog súlyosságát, de növeli más megbetegedések kockázatát, potenciálisan rövidíti az életet!
2017. nov. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem még alkoholt is igyál rá, ha már egyszer versenyeztek a haverokkal. (Azt nem gondolom, hogy nem versenyeztek, mert magától senki nem olyan hülye, hogy ilyenekkel gyilkolja magát.)
2017. nov. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A magas vérnyomás öregebb korban öl, addig nem venni észre. Én a helyedben elhagynám ezeket, nekem is mikor kiderül rögtön eldobtam minden szutykot meg lefogytam és elkezdtem lazán sportolni is. Gyógyszert sem szedtem, de nem is kellett végül, mert normalizálódott az életmódváltás után. Ha lehet a legjobb módszer ez lenne.
2017. nov. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Félreértitek, én nem cigizek és nem is iszok energiaitalt, a vérnyomásom sem magas! :)

Szimplán csak kíváncsiságból tettem fel a kérdést, valamint vannak ismerőseim akik viszont így tesznek és kíváncsi voltam a hatásokra. Köszönöm a válaszokat, megy a zöld kéz :)

2017. nov. 10. 23:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!