Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Normális ez 15/Fiúnál?

Normális ez 15/Fiúnál?

Figyelt kérdés
Mostanában az emlékezetem ki szokott hagyni. Olyan szokott lenni, hogy pl: Biztos, hogy kész vagy? Biztos, hogy lesz doga? stb. Ez mitől van, mostanában 5 órákat alszok. Későn fekszek, korán kelek. Meg olyan is szokott lenni, hogy tanulok valamire, másnap pedig elfelejtem.

#alvás #egészség #memória kihagyás
2017. nov. 6. 18:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Meg is van a válasz. Nem alszol eleget, minimum 7-8 órát kéne aludnod, lehetőleg sötét környezetben.

Az alváshiány miatt romlott a memóriakészséged ilyen nagy mértékben, legalábbis feltevésem szerit. Próbálj minél többet pihenni, aludni, hogy a tested tudjon regenerálódni!

Egyébként a tüneteid már azelőtt is megjelentek, mielőtt csak 5 órát tudtál aludni, vagy csak azóta állnak fenn? Mert lehet alvászavar is akár is a háttérben. Szerintem minél hamarabb keress fel egy orvost.

2017. nov. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Csak azóta állnak fenn, amióta keveset alszok. Igazság szerint este fel vagyok pörögve azért nem alszok, viszont reggel ki nem lehet rángatni az ágyból. 10x legalább kinyomom a szundit, és azon kapom magam, hogy kapkodnom kell, hogy a buszt időben elérjem. Én a slepp as Androidot használom jelenleg (figyelmeztet is, hogy ,,Ideje aludni''), de nem megy, mert nem vagyok fáradt. Ma reggel konkrétan visszaaludtam legalább 15 percet. Azonban a suliban az órán majd el alszok, reggel meg ugye ki nem lehet robbantani atombombával se. Érdekes módon itthon nem vagyok fáradt. Ja, és hozzáteszem, minden lefekvés előtt gépezek, TV-zek vagy telefonozok. Pedig olvastam, hogy nem kéne. Pontosan itt: [link]

Ja, és van amikor vele alszok el Xd :) pedig ebben a cikkben erről is van szó. Valahogy rá kéne vennem magam arra, hogy korán feküdjek. És azt is észre vettem, hogy Hétvégén 7 óra után nem alszok tovább, még akkor sem, ha éjfélkor alszok el. És valahogy mindig vagy 4:40-kor kelek fel (akarom mondani riadok fel,De akkor nehezen alszok vissza, de még akkor se kelnék fel, csak nehezen alszok vissza) vagy pedig Fél 6-kor felkelek mindig de akkor úgy Elalszok, mint a bunda. Régen sokat aludtam, hétvégenként akár 9 óráig is.

2017. nov. 6. 19:22
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyszer én is olvastam arról, hogy az elektronikai eszközök megzavarják az alvásritmusunkat, kerülni kéne, hogy mobillal, számítógéppel, tv-vel egy szobában aludjunk. Szerintem megpróbálhatnád azt, hogy már 1 órával lefekvés előtt úgymond hozzákészülsz az alváshoz. Nem nézel tv-t, nem telefonozol, nem gépezel, hanem veszel egy forró zuhanyt és olvasol valami rém unalmas regényt. Tehát annyi a lényeg, hogy ne legyél felpörögve elalvás előtt. :D Ehhez a dologhoz még annyit, hogy amennyire lehet, sötét szobában aludj, ez segít kipihenni magad. :)

Egyébként hallottam arról, hogy tinik körében elterjedt az alvásidő-eltolódás. Ezalatt azt kell érteni, hogy tovább fent maradnak a kelleténél (mondjuk 2 órával tovább), emiatt nem tudják rendesen kipihenni magukat. Itt még azt is említették, hogy egy tini alvásigénye átlag 9! óra, ami azt jelenti, hogy te 4 órával kevesebbet alszol, mint amennyit igényelne a szervezeted, ez okozza a memória romlását is. De még egy felnőtt alvásigénye is 7-8 óra, tehát te még egy felnőttnél is kevesebbet alszol, pedig te fejlődő szervezet vagy. Ezen pedig sürgősen változtatni kéne, ha nem akarod, hogy az egészséged (mind a testi, mind a mentális) maradandóan károsodjon. Egy felnőtt sem bírná ezt szerintem hosszútávon, de te még úgymond gyerek vagy!

Gondolom, suli miatt ilyen az időbeosztásod, mert bejárós vagy( javíts ki nyugodtan, ha tévedek). Nincs a sulidnak kollégiuma esetleg, vagy kolesz, ami közelebb van a sulidhoz?

Ha viszont bejárós akarsz maradni, legkésőbb 21-22 óra között kéne lefeküdnöd aludni (ha 9 óra alvással számolunk).

2017. nov. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Van kollégium, de nincs a suli messze, csak rossz a járat.
2017. nov. 7. 06:20
 5/5 A kérdező kommentje:
Ja, és rendkívül sötét szobában alszok, csak hát ugye fényben alszok el.
2017. nov. 7. 06:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!