Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Napi mennyi 1000mg-os C...

Napi mennyi 1000mg-os C vitamint vehetek be?

Figyelt kérdés
Úgy, hogy hatóanyag ne vesszen kárba.

2017. nov. 7. 06:32
 1/9 anonim ***** válasza:
30%
Tekintettel arra, hogy egy felnőtt embernek napi 70 mg C-vitaminra van szüksége, ha csak egy felet veszel be, annak is jelentős része kárba veszik.
2017. nov. 7. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%

Én, ha nem vagyok megfázva, naponta egyet veszek be ezresből, de úgy, hogy a tablettát kettétöröm, és felét reggel, felét délben. Úgy gondolom, hogy így több hasznosul belőle.

Ha úgy érzem, hogy kerülget a megfázás, 2 db ezreset is beveszek, ugyanígy.

Annyi, hogy szerintem arra nagyon oda kell figyelni, hogy eleget igyál mellette. Én napi kb. 3 litert iszok meg, vizet és cukor nélküli teát.

2017. nov. 7. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
19%
Ha a kitűzött cél a húgy-ivarszerveid átöblítése magas ascorbinsav tartalmú folyadékkal, akár háromat is bevehetsz.
2017. nov. 7. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
40%
Nem érdemes többet bevenni, többet haszon nem lesz belőle. Viszont nagyobb mennyiségben elősegítheti a vesekő képződést, sőt pigmentzavarokat is okozhat.
2017. nov. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igazából nagyon meg vagyok fázva, ill. a környezetemben is van sok beteg, immunrendszeremet szeretném erősíteni
2017. nov. 7. 10:14
 6/9 anonim ***** válasza:
62%

Látom, még 2017-ben is él a rengeteg tévhit a C vitaminnal kapcsolatban. 70mg, vesekő, stb.

Nincs kedvem annyit írni, nézzétek meg ezt:

https://www.youtube.com/watch?v=b4-TXYUqEe4

2017. nov. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Ignis Subdialis ***** válasza:
64%

Bevehetsz napi 4-5 szemet is, ne törődj azzal, hogy ürül a felesleg, így a szervezeted ki tud merni annyit belőle, amennyire tényleg szüksége van.

Ez az 40-70 mg-os határérték már rég elavult, ez az a minimum, amivel a C-vitamin legsúlyosabb hiánytünetei még PONT elkerülhetők. De jó esetben nem csak a halált szeretnénk elkerülni, ugye? Hanem jó esetben a hozzá vezető utat is, sőt olyan kellemetlenségeket is, mint egy megfázás. Tehát már azt is meg szeretnénk akadályozni, hogy a szervezetünk egyáltalán gyengülni kezdjen! Na ehhez nem elég a minimum.


Egyébként bár hivatalosan a vízoldékony C-vitamin könnyen ürül a szervezetből, volt állítólag olyan kutatás, hogy súlyosan beteg emberekkel beszedettek 20-30 ezer mg C-vitamint, és mérték, hogy mennyi ürül belőlük. Az eredmény, hogy a szervezet sok ezer C-vitamint felhasznált ebből, alig ürült felesleg.


Viszont van egy másik tuti vitamin az immunrendszered stabilizálására, az a D3-vitamin. Most már elég borongós az idő ahhoz, hogy elkezdd tolni napi minimum 1500 NE mennyiségben áprilisig. Háziorvos fel is írja, ha kéred, mert neki se érdeke, hogy növeld a rendelő terheltségét járványszezonban.

2017. nov. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A Lenkei vitamin reklámja és az "állítólag volt egy" kísérlet mellé legalább kerüljön ide egy hiteles, szakmailag is elfogadott mű.

[link]

[link]

2017. nov. 9. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Ignis Subdialis ***** válasza:

Esetleg kedves #8, kiemelnéd a cikkből, amiket fontosnak gondolsz a válaszodhoz? A tartalmi kivonat kicsit ingerszegény.

Egyébként pont az USA egészségügyi rendszere eléggé sok gazdasági átfonódással rendelkezik... Amerikai sajátosság, hogy a "tudományos álláspont" mögött sokszor gazdasági érdekek érvényesülnek - lásd. GMO - ezt is figyelembe kell venni, ha érdekmentes, hiteles információt kutatunk.


(Én azt szoktam gondolni amúgy, hogy az emberek azért tesznek fel itt kérdéseket, mert nem találtak választ a Google-n, vagy amit találtak, nem értik. Ezért doktori disszertációk mellőzésével (mert ez itt a gyakorikérdések és nem az MTA előadóterme), a saját szavaimmal próbálom közvetíteni az ismereteimet. De kérlek informáljatok, ha ez egy téves elképzelés és valójában az emberek angolul szeretnének százoldalas cikkeket olvasni válaszként a kérdésükre. :D

Ami számomra is kérdéses vagy nem hiteles a forrás, azt a hozzászólásomban jelölöm. Azt láttam, hogy ez egy ilyen "Lenkei videó", de épp ezért - mea culpa - nem néztem meg. Talán elhamarkodottan ítélkezem a figuráról, de az általa fémjelzett táplálékkiegészítők alapján (összetétel, felhasznált vegyületek), számomra nem hiteles a tag.)

2017. nov. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!