Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Porckorong kitüremkedésnél...

Ernő76 kérdése:

Porckorong kitüremkedésnél 4-5 csigolyánál lévő tünetek milyen gyorsan gyógyulnak?

Figyelt kérdés
Pl; lábfájások égő kereszteltcsont, ha az ember tesz a gyógyulásáért (gyógytorna stb...) milyen gyorsan lehet regenerálódni? Nekem azt mondták nem dolgozhatok szinte semmit 6-8 hónapig.:( Milyet tegyek még ahhoz, hogy ne legyenek tüneteim? Sem a Dokinő nem tudja megmondani sem a gyógytornászom. Egyik nap rosszabb másik nap jobban érzem magam. Maximálisan pozítív gondolkodású ember vagyok. Köszönöm a válaszokat.

2017. nov. 8. 13:55
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Ha pozitív gondokodású vagy, akkor első lépés, hogy ne dőlj be a gyógytornás kamu szövegnek. Még senki nem gyógyult meg tőle.

2. lépés, fokozatos hátedzés, legkönnyebb gyakorlattól homorítástól a felhúzás, döntött törzsű evezésig.

Ha már feltudsz emelni szabályosan 40 kg ot, onnantól kezdve kb 1 év a gyógyulás

Sokat segít az ülőpárna a derék, lapocka alá is alváskor

2017. nov. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az előző hozzászólóval ellentétben én azért csinálnám az ön helyében a gyógytornát napi rendszerességgel, az igaz hogy nekem például 4-5 hónap kellett hogy a tüneteim elmúljanak, valamint többször voltam csontkovácsnál aki helyre rakta a csigolyákat szalagokat. Ennek már kb. 7 éve és azóta tünet mentes vagyok. Nekem a jobb talpam zsibbadt és a vádlim fájt... Remélem segíthettem, további gyógyulást kívánok! :)
2017. nov. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
20%

a 2. legnagyobb kamu a csontkovács.

Nincs olyan, hogy helyre rakja, mert a test nem lego, főleg a csont.

Ha valaki több hónapot szenvedett és nem nézett utána mi a gerincsérv, arról nem sok pozitív véleményem van.

Sérvkor az izület deformálódik sok évtized görnyedés hatására. Ezt semmilyen csontkovács nem teszi helyre. A világon egy orvos nincs aki elismeri a csontkovácsolást.

Persze sok hasonló komment lesz még

2017. nov. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem tavaly volt porckorongsérvem,egy hónapig fetrengtem gyógyszereztem,aludni is alig birtam...utána szép lassan elkezdtem terhelni, gyógytornázni,masszázsra járni egyre jobb lett.Idén már rendesen terheltem magam(kertész vagyok,nem ritka a 25 kg os mütrágyás zsák emelgetése,nehéz földlabdás tuják,fenyők stb...)és birom.

De teszek is érte naponta gyógytornázok,ami nekem rengeteget segit,és hetente eljárok uszni,ami szintén nagyon jót tesz.Masszázsra most nem járok,de ha megteheted szerintem azt is iktasd be a programmba.

Remélem tudtam segiteni,és mielőbbi jobbulást kivánok!

2017. nov. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 kretos71 válasza:
Ekkora baromságot,mint amit az első hozzászóló írt,még nem nagyon láttam!A torna az ami a legtöbbet segít,a 40 kiló emelgetését én nem javasolnám!Mindenki más szervezet,így sem azt nem lehet megmondani hogy neked mi a jó kezelés,és azt sem hogy mennyi idő míg tünetmentes leszel!Sajnos olyan hogy már sose fájjon,olyan már nem lesz!
2018. jan. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Nekem teljesen elmúlt minden fájdalmom a szabályos súlyzós edzésről. Nem hiszem, hogy ez genetika
2018. jan. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!