Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van olyan, aki "kigyógyult"...

Van olyan, aki "kigyógyult" az alvászavarból? Többi lent.

Figyelt kérdés
Kb. 1,5 éve volt egy stresszes időszakom, hosszú, 1 évig tartott. Ez alatt egyre kevesebbet aludtam, a végén már csak altatóval tudtam 2-3 órát aludni. Nem akarom szedni az altatót, de így magamtól most 2-3, talán néha 4 órát tudok csak aludni, és érzem, hogy a szervezetem teljesen hozzászokott ehhez. Már alig vagyok álmos napközben 2-3 óra alvás után. Van valaki, aki vissza tudta szoktatni magát az alvásra? Foglamam sincs mit csináljak.. Orvosnál voltam, de csak altatót kaptam.
2017. nov. 13. 14:32
 1/5 Kései Sirató ***** válasza:

HA nyár lenne, azt mondanám, hogy aludj nyitott ablakkal, így azt mondom, szellőztesd ki alaposan a szobád lefekvés előtt.

Nincs valami, ami álmosít? Ha olvasol az ágyban, nem leszel álmos?

Napközben szellemi munkát végzel? Kezdj el sportolni, mozogni, hogy elfáradj!

Ha valami lelki probléma nyomaszt és azért nem tudsz aludni, akkor pszichológust kellene keresned, ő rávezet a megoldásra, a pszichiáter csak gyógyszert ad, amivel az a gond, hogy könnyű hozzászokni.

2017. nov. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ülő munkát végzek, és bár már nem stresszelek annyit, de vannak lelki gondjaim. Gondoltam énis pszichológusra, csak nem tudom ki a jó, mert ebben a stresszes időszakban voltam kettőnél is, de nem jött be egyik se.. Az első rögtön a pszichiáter ismerőséhez akart küldeni, mert ő írt volna fel antidepresszánst, na hozzá nem mentem többet, a második is fura volt, mindegy hosszú.
2017. nov. 13. 14:48
 3/5 A kérdező kommentje:
Este egyébként álmos vagyok, napközben nem vagyok, ez aggaszt. 2 óra alvás után régen alig bírtam nyitvatartani a szemem, most úgy érzem magam mintha 6-8 órát aludtam volna.. Csak már kicsit fáj a mellkasom, kezdek aggódni.. Nyilván nem tesz jót a szívemnek, hogy nem alszok.
2017. nov. 13. 14:51
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem volt durva alvaszavarom nagy stressz miatt. Ha jol emlekszem honapokig tartott. (Mar evekkel ezt megelozon szedtem antidepit es nyugtatot is, de ez akkor olyan merteku stressz volt, hogy ezek nem voltak elegek). Eloszor Imovane, majd dormicum nevu altatot kaptam. A hatasmechanizmusuk kb. ugyanaz lehet mint a szorongasoldoknak. Nekem ezek sem segitettek, igy az alapbetegseget kellett ujragondolni. Mas tipusu antidepresszanst (SNRI) kaptam, ami kb. megmentette az eletemet. Alvas nelkul azt hittem meghalok. Az uj antidepi ota a rivotrilt is elhagytam, egyaltalan nem szorongok, nem vagyok rosszul, es a normalis eletemet a normalis alvasciklusommal egyutt visszakaptam :) 28N
2017. nov. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hu szegény, neked tényleg nagyon durva lehetett.. Hát már én is úgy éreztem néha, hogy haldoklok, egyszerűen nem birtam aludni.. csak én félek ezektől a gyógyszerektől a rászokás miatt, meg nálam nem is olyan durva a helyzet. De az tök jó hogy neked ennyire segített:)
2017. nov. 16. 09:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!