Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért fáradok el hamar fizikai...

Miért fáradok el hamar fizikai munka végzése során?

Figyelt kérdés
Szóval az a helyzet, hogy kb fél éve van jelen nálam olyan dolog, hogy mikor fizikai munkát végzek, pl( ásás, lapátolás, taligázás, cipekedés) akkor hamar kifulladok , kapkodom a levegőt és gyorsan ver a szívem. Tavaly ilyen nem volt velem. Egyébként orvosnál is voltam és csinált vérvételt de csak magas koleszterinszintet találtak és írt rá gyógyszert de már nem szedem vagy nyár óta. 95 kg vagyok tavaly ilyenkor 85 körül voltam, 175 cm magas és 19 éves fiú vagyok. Lehet mozgáshiánytól is ez? Mivel jó fél évig ki sem mozdultam a házból mert egy kissé depressziós voltam/vagyok, de mostanában sokat járok ki és többet mozgom mint az év elején vagy közepén. Pánikrohamaim is vannak de ritkán. A szivem is érzem dobogni ha fekszem, ha jobban megerőltetem magam. A válaszokat előre is köszönöm.

2017. nov. 21. 00:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Vernyomasodat merd meg, de valoszinuleg csak a mozgashiany miatt vagy elgyengulve.
2017. nov. 21. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szoktam mérni a vérnyomásom. Mindig eltérő. Pl tegnapelőtt 123/59 volt. Tegnap pedig 135/62 . Az érdekes hogy nekem a második érték mindig 50-65 között van de azt nem tudom miért.
2017. nov. 21. 01:09
 3/4 anonim ***** válasza:
A plusz súly miatt fáradsz hamarabb. És igen, egyértelműen lehet a mozgáshiány az ok: Ha többet mozogsz, ez csökkenni fog idővel.
2017. nov. 21. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Pulzusod mennyi mozgas elott - utan 5 perccel, a levego kapkodas mennyi ido utan kezdodik, vernyomas mennyi ido utan all vissza normalisra... ilyesmik.

Megneznem a kormeidet (lapos, vagy felgombolyu, szine)

Mindenkeppen fogynod kellene, legalabb 10 kg-t, de inkabb 20-at.

2017. nov. 21. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!