Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Balkézzel is tudok írni...

Balkézzel is tudok írni folyékonyan, olvashatóan, holott jobbkezes vagyok, miért, hogyhogy?

Figyelt kérdés
Főleg tükörírásban, vagyis ha a jobbkezes írást tükrözöm a ballal. Ez mi? Most próbáltam ki, elég fura. Bár sokszor volt, hogy jegyzetelés közben áttettem a tollat a bal kezembe, ha elfáradt a jobb, de akkor is fura. Vagy ez normális, természetes?
2017. nov. 21. 14:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Ritka képességnek mondanám inkább.
2017. nov. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kétkezes vagy.
2017. nov. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Érdekes. Bár a tesztek szerint inkább jobbkezes vagyok. Csak kevés dolgot csinálok fordítva. Pl fésülködést bal kézzel, fogmosást jobbal. Tárgyakat inkább bal kézzel fogok meg, bal kézzel nyúlok értük, de finom mozgásokban egyértelműen jobbkéz preferenciám van. Viszont balszemes, balfüles vagyok :D Kevert dominanciának mondják ezt. Nagyon érdekes az egész jelenség, eddig bele sem gondoltam ebbe :D
2017. nov. 21. 17:43
 4/4 anonim ***** válasza:
Régebben sok embert átszoktattak jobb kézre általános iskolában.
2023. febr. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!