Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem fog hülyének nézni a...

Nem fog hülyének nézni a háziorvos, ha ilyen problémával fordulok hozzá?

Figyelt kérdés

Az elmúlt két hónapban egy roncs vagyok szellemileg. Egyszer csak elkezd hevesen verni, szúrni a szívem, fájó érzés van a mellkasomban, remeg a kezem, néha ilyenkor hányingerem is van, elsírom magam (amit próbálok visszafolytani, mert általában iskolában jön rám) és van, amikor egyszer csak azon kapom magam, hogy az öngyilkosság gondolatával játszom (nem akarok az lenni, csak agyalok rajta, hogy milyen jó lenne kiugrani a busz elé, vagy hogy ha kicsengetnek, akkor elfutok a mosdóba felvágni az ereimet.)

Ezek mellett pedig 12 órát alszom, és így is hulla fáradt vagyok. A lábaim mintha minden egyes lépés után össze akarnának csuklani.

Ha ezzel elmegyek háziorvoshoz, mit fog mondani? Elküld pszichológushoz? Ír fel nyugtatót? Egyáltalán meg fog vizsgálni?



2017. nov. 26. 13:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

hu hát itt több gond is van sztem. pánikrohamok + sztem némi depresszió is, mindettől függetlenül kell egy általánis kivizsgálás h nincs-e más oka a fáradtságodnak, gyengeségednek.

szal előbb az, aztán meg pszichiátriára injkább ne akarj kerülni, mert onnan épelméjűen nem jössz ki többet pár hét brutál-gyógyszerezés után, de valamit kell ezzel kezdeni, keress egy magán pszichológust, ha a pénz megoldható. a háziorvos az azonnal lepattint, egyrészt mert nem ért hozzá, másrészt hogy ne az ő felelőssége legyen, de vigyáézz ezzel az öngyilkossági dolgokkal mert emiatt simán zárt osztályra is tehetnek, na onnantól meg főleg vége mindennek örökre.

csakis privát pszichológus !!!


de mennyi idős vagy? az se midnegy ...

2017. nov. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem fog hülyének hinni, hidd el. El fog irányítani pszichológushoz, vagy pszichiáterhez. Szerintem a háziorvos nyugtatót nem írhat fel. Egy jó háziorvos törődik a mentális egészségeddel is, és megpróbál majd a megfelelő orvoshoz továbbküldeni annak érdekében, hogy mihamarabb újra jól érezd magad. Bár lehet, hogy egy kardiológiai kivizsgálás se ártana.
2017. nov. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
De sajnos ír fel a háziorvos is nyugtatót, ráadásul felelőtlenül. Én 19 vagyok, tavaly mikor 18 voltam 0,5-ös xanaxot kaptam tőle. Vigyázz ezekkel, benzókat ne szedj!
2017. nov. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#1 A pszichiátriától én is tartok. Egyébként, 2 éve már voltam depressziós. Most 15 éves vagyok.

#2 Köszönöm, én is valahogy így gondolom.

2017. nov. 26. 13:45
 5/11 A kérdező kommentje:
#3 Próbáltam már vény nélkül kapható homeopátiás szereket, nyugtató teával is próbálkoztam, egyik se jött be.
2017. nov. 26. 13:47
 6/11 anonim ***** válasza:
A nekem sem. Viszont nekem a pszichiáter antidepresszánst és szorongásoldót írt fel. Nekem sokkal kevésbé méreg mint a xanax. Amitől egyébként azóta is BRUTÁLISAN felejtek. Mindent.
2017. nov. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

miért a xanax nem szorongásoldó? nem értem ..

ja hát és igen, mindegyik rásegít a felejtésre, a memóriazavarokra, ez alap. de emberek, ezért mondjuk, h kerülni apszichiátriát, ameddig lehet, mergt abbólk jó még nem sült ki soha. ha egyszer bekap a darálógép, örökre hordozod a pszichiátriai beteg stigmát, egy csomó veszteséggel az életben + a saját magad egészségét is folyamatosan teszed tönkre.


klinikai szakpszichológust keress!!!!

2017. nov. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem lehet, hogy csak vitamin hiányom van?
2017. nov. 26. 19:03
 9/11 anonim ***** válasza:
hát nem vszínű, de így látatlanba nehéz bármit mondani ... nincs nálatok egy klinikai szakpszichológus? attól akkor nem kéne tartanod. még a fáradtság oké, okozhatja ezer más, de amit először írtál az nagyon durva :(
2017. nov. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nincs:(

Majd kedden elmegyek házidokihoz, és elmondom neki ezeket a dolgokat, a szuicid gondolatokat leszámítva. Arról kellemetlen lenne beszélni.

Okát sem tudom ennek a viselkedésnek...

Lehet, hogy csak tinédzser kori hülyeség.

2017. nov. 26. 20:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!