Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Érszűkület, mit tegyünk? 0...

Érszűkület, mit tegyünk? 0 ellátás, nagy fájdalmak, járásképtelenség.

Figyelt kérdés
Az egyik rokonom műtötték rák miatt, ez előhozta az érszűkületét is. Műtét előtt fizikai munkát végzett és kilométereket gyalogolt. Saját lábán ment be a korházba, műtét után alig tudott kijönni. Zsibbad a lába, alig tud pár lépést megtenni, akkor is a földön húzza a lábát, bármikor eleshet és összetörheti magát. Ezzel visszavittük a korházba, felírtak sokféle gyógyszert, érelzáródás, szóljon ha feketedik mondattal hazaküldték, szinte anélkül, hogy bármit csináltak volna. Majd küldenek egy időpontot az érsebészetre, ami lehet 3-4 hónap is. Addig szenvedjen a fájdalomtól és a mozgásképtelenségtől? Nem tudja elhagyni a lakást sem. Nemsokára kezdené a kemót, de így? Még rosszabb lesz. Miért hagyják szenvedni?

2017. dec. 1. 20:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A vérnyomása normális?
2017. dec. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Van egy ilyen házi keverék fokhagyma citromlében összemixelve. Éhgyomorra kell meginni belőle valamennyit, egy rokonom itta érműtét után és azt mondta, hogy neki használt valamennyit. De már nem él, nem tudom megkérdezni.
2017. dec. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Magas, de kezelve van gyógyszerrel.
2017. dec. 1. 21:50
 4/12 anonim ***** válasza:
Az érelzáródás azonnali műtéti indikáció. Nem is látta érsebész? Ez melyik kórház? Irány a sürgősségi és addig ne gyertek el amíg érsebész nem látta!
2017. dec. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Még nem elzáródás, csak szűkület, de eléggé befolyásoja a mindennapokat. Látta érsebész, doplerrel megnézték páran, majd nagy nehezen angiográfia, az eredmény pedig érszükület, de ezt tudtuk vizsgálatok nélkül is. Kezelni csak gyógyszerrel kezelik, sokat nem ér. Sürgősségit megjártuk, egy hétig bent volt, majd hazaküldték ugyanúgy.

Bács-Kiskun Megyei Korház.

2017. dec. 1. 22:39
 6/12 anonim ***** válasza:
Hmmm így azért már más. Így csak egy probléma van, a nem kielégítő fájdalomcsillapítás. Ebben viszont a háziorvos tud segíteni. Legrosszabb esetben max dózis 4x100 mgtramadol...
2017. dec. 2. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ha még a fájdalom lenne az egyetlen probléma... Említettem már, hogy járni sem tud? Lassan megőrül a fájdalomtól, meg attól, hogy nem tudja elhagyni a házat.
2017. dec. 2. 01:26
 8/12 anonim ***** válasza:

Járni azért nem tud, mert fáj. Kapott műtéti előjegyzést?

Én ha az én rokonom volna azért más helyen is megnézetném. Mondjuk Szegeden, habár a kollégz nyílván kevésbé lelkesek a tumoros történet miatt.

Ó és a fájdalmat csillapítani kell ebben viszont TÉNYLEG a jó háziorvos a legjobb. Igazi nagyágyúkat is irhat fell. Morfint is, fentanyl tapaszt is ha kell!

2017. dec. 2. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Figyu. Faterom is úgy járt, hogy már nem tudott járni, és a mentő vitte sürgősségi műtétre. Ha elzáródik baxhatjátok. Én már rég hívtam volna a 104et és vigyenek be, oldják meg. Nem kell kivárni a műtéti előjegyzést.
2017. dec. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Fájni is fáj, illetve zsibbad, nem érzi a lábát, ezért nem tud járni.

Bevittük sürgősségire, szinte nem csináltak semmit, hiába volt bent egy hétig. Időpontot nem kaptunk, majd küldenek.

2017. dec. 2. 21:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!