Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Bulimia után mit tegyek hogy...

Bulimia után mit tegyek hogy helyre jöjjek?

Figyelt kérdés

Sziasztok 2 évig voltam bulimiás. Most probálok nem anorexiába átmenni.


Mit tegyek? Gyomor, torok fájás ellen, kevés kcal étellek stb.


2017. dec. 7. 17:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Kevés kalóriával nem fogsz rendbejönni. Muszáj enned zsíros ételeket és normális mennyiségű fehérjét is, odafigyelve a megfelelő vitamin- és ásványianyag-bevitelre is - ezek nagy részét táplálékból próbáld bevinni, de szükség esetén pótlás sem árt. Probiotikumot mindenképpen szedj legalább pár hétig.

Gyomor- és torokfájásra igyál gyógyteákat (pl. kakukkfű, kamilla, gyömbér) mézzel.

A cukros, lisztes, adalékanyagokkal teli ételekkel szemben részesítsd előnyben a természetes alapanyagokból készült ételeket. Pl. ketchup helyett paradicsom(püré), gyümölcslevek helyett friss gyümölcs, konzervek helyett nyers vagy főtt zöldségek, bolti kenyér helyett főtt rizs vagy főtt krumpli, felvágottak helyett friss hús, májkrém helyett máj stb.

2017. dec. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Jaj elfelejtettem Vega vagyok

Am köszönöm 😃

2017. dec. 8. 15:49
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez azért elég lényeges információ...

Fontold meg a tojásevést.

Iktasd ki a szóját, tofut. Szedj D-vitamint és B12-t, ha eddig nem tetted volna. Csináltass egy vérképet, pl. nincs-e vashiányod. Figyelj oda a megfelelő fehérjebevitelre (esetedben gabonák, hüvelyesek és olajos magok formájában). Egyél valamilyen zsiradékot is (kókuszzsír, avokádó, olivaolaj). Kellene omega 3- EPA/DHA kiegészítés is, ha a halolaj nem megfelelő, keress vegán verziót.

2017. dec. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!