Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy jöjjek ki ebből? Egyáltal...

Hogy jöjjek ki ebből? Egyáltalán ki lehet?

Figyelt kérdés
Most jöttem haza pszichoterápiáról, de úgy néz ki, hogy rosszabbul vagyok mint előtte. Ott depresszióval, személyiségzavarral és anorexiával kezeltek. Na most mióta hazajöttem 10 kilót híztam, falási rohamaim vannak. Ami még rosszabb, hogy annyira meghíztam, hogy már nem tudom magam elviselni és már hánytatom is magam. Nem merek emiatt az utcára kilépni. Már fogalmam sincs, hogy hogy nézek ki valójában, teljesen eltorzult az énképem. Csak azt tudom, hogy számomra egy dagadt disznó vagyok, és emiatt egyre depressziósabb. Már ott járok, ha még egyszer rámjön a zaba megölöm magam. Nem akarok így élni. Nem akarok ezzel együtt élni. Kétségbe vagyok esve de nagyon.

2014. ápr. 26. 17:58
 1/9 anonim ***** válasza:
És ezt miért nem a pszichológusnak mondod?
2014. ápr. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mert hiába mondom.. Mondtam már nem egyszer, nem kétszer, de egyszerűen ott sose tűnik valósnak. Mindig csak itthon. És ő meg azt mondja, hogy hízzak még nyugodtan...
2014. ápr. 26. 18:10
 3/9 anonim ***** válasza:
Meg egyáltalán minek foglalkozol annyit a külsőddel, pláne a súlyoddal ??? Foglalkozz a belsőddel, azzal, amit mások felé sugárzol, legyél nyílt, barátságos, segítőkész, kedves. Abba legalább annyi energiát lehet feccölni, mint a zabálásba, meg a hánytatásba.
2014. ápr. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ha az annyira egyszerű lenne. Súlyos szorongással biztos nagyon nyitott tudok lenni. Főleg, h nem merek emberek közé menni amiatt, ahogy kinézek.

Aki sose találkozott még testképzavarral vagy nem élte át, kíméljen meg az ilyenektől. Mert nem olyan egyszerű, hogy "ne foglalkozz a súlyoddal, legyél nyitott stb."

Ez kb olyan mintha azt mondanád egy nyílt lábtöréses embernek, hogy fussa le a maratont.

Ha "csak" ennyi lenne, már lehet én is megoldottam volna.

2014. ápr. 26. 18:23
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Kellene neked egy JÓ terapeuta, és azért ez sok idő... nem tudom, mennyi időt töltöttél terápiában, de a tartós változás hónapokig, évekig is eltarthat. Mindenesetre az, amilyen állapotban most vagy, jó alap, mert nyilván szeretnél rajta változtatni és a terápiához elsősorban ez kell, az elköteleződés, a változás akarása. De működik, tényleg, csak egy jó terapeuta és idő kell hozzá!
2014. ápr. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Száz szónak is egy a vége: segíts magadon, és az isten is megsegít.
2014. ápr. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
3 hónapos terápián voltam ,de sajnos a terapeutámmal nem nagyon jöttünk ki. Most viszont találtam egyet, aki nagyon szimpatikus, most hozzá járok, bár még csak 2x voltam. Majd meglátjuk, hogy mi lesz. Csak félek, hogy addig valami történni fog... hogy valami hülyeséget csinálok. Mert már nem bírom.
2014. ápr. 27. 00:19
 8/9 anonim ***** válasza:
Három hónap nagyon kevés, pláne úgy, hogy nem tudtok együttműködni. A mostani rossz érzéseid pedig abból fakadnak, hogy elviselhetetlennek érzed a helyzetet. Nem magadat, hanem a helyzetet, ezt fontos tudatosítani! És ezen a helyzeten szeretnél - és lehet is - változtatni!
2014. ápr. 27. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Kromosome ***** válasza:

Sajnos az elmondottak alapján úgy tűnik, hogy a terápia nem járt sikerrel, ami természetesen nem ritka eset. A testképzavarod megmaradt, ez nyilvánvaló, de az, hogy híztál 10 kilót, azért jelent némi pozitívumot is. Tudom, hogy ezt így hiába mondja akárki is, de hidd el, nem vagy dagadt disznó, és ne legyen lelkiismeret-furdalásod a hízás miatt.


Az anorexia nervosa azért szörnyű betegség, mert lelki eredetű, de durva fizikai tünetekkel is jár - viszont abszolút módon és jól kezelhető. Az eleve gond, hogy nem jöttél ki jól a terapeutáddal, mivel ha nem bíztál meg benne, gyakorlatilag nem tudott Neked segíteni. Így mindenképpen folytasd a mostanival, ha valóban szimpatikus, és adj magadnak időt. Ez hosszú folyamat, de érezni fogod, hogy minden egyes alkalommal egyre jobb lesz. Koncentrálj ezekre a "kis" sikerekre, és meglátod, hamar kijössz ebből az egész problémahalmazból!

2014. ápr. 27. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!