Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pulmonális hipertónia és a...

Pulmonális hipertónia és a pulmonális hipertenzió ugyanaz?

Figyelt kérdés

Mamámnak pulmonális hipertóniát állapítottak meg CT-vizsgálaton, meg pár mm-es gócot a tüdejében. Olvastam neten, hogy nagyon ritka betegség. Meg hogy pár éven belül belehalhatnak tüdőtranszplantáció nélkül, de csak az elsődleges betegségben szenvedők. Ezt még nem lehet tudni, hogy ő elsődleges, vagy másodlagos, majd holnap megy a tüdőgondozóba, ott megmondják.

Ugye ez nem rákos állapotot jelent? A góc a tüdejében rák vagy esetleg lehet más is?

Most nagyon rosszul vagyok, szerintem rosszabbul, mint ő.

Ez mindenképpen nagyon rosszat jelent? Lehet gyógyítani?


2010. jún. 2. 18:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia, nem szeretnék hülyeséget írni, de én úgy tudom, hogy a kettő ugyanaz, mégpedig a tüdőben mért magasvérnyomást jelenti. Tehát ezek nem rákok, de lehet h amiatt alakul ki a tüdejében a magasvérnyomás.

Remélem, hogy minden rendben lesz a mamáddal. Kitartást kívánok mindenkettőtöknek és jó egészséget!

2010. jún. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A pulmonális hipertónia általában egy tünet és rengeteg betegség okozhatja, a fő okai:

-COPD

-Pneumoconiosis

-Interstitialis tudőfibrózis

-Tüdődaganatok

-Bal kamra elégtelenség


Ezeken belül még számos altípus van, és még ezeket is 1000 dolog okozhatja. És mindegyiknek más a prognózisa. Néhány elég jól kezelhető, míg jó pár 1-2 éven belül halálos.


Szóval láthatod, hogy ennyi alapján semmit nem lehet mondani, a góc is rengeteg dolog lehet, a daganattól kezdve, egy régebbi TBC-s kavernán át egy hegesedésig bármi.


Egyedül a kezelőorvos tud érdemben nyilatkozni... A neten pedig felesleges keresgélni, mert pulmonális hipertóniára 10000 betegség jön ki.

2010. jún. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Akkor nem feltétlenül a legrosszabbra gondolok. Holnap bemegyek vele a tüdőgondozóba, majd ott kikérdezgetjük az orvost. Nagyon köszönöm, már az is sokat segített lelkileg, hogy elolvastátok a kérdést. Azóta én is utána néztem, ugyanazt jelenti.
2010. jún. 2. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!