Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az utoljára vásárolt Frontin...

Az utoljára vásárolt Frontin tabletták (amik ráadásul különböző gyógyszertárakban lettek kiváltva) elképesztően undorító savanykás (? ), de igazából semmihez sem hasonlítható szaggal és ízzel rendelkeznek. Mi lehet ennek az oka?

Figyelt kérdés

Ha valaki szed közületek Frontint vagy más okból jól ismeri a gyógyszert, elsősorban nekik szólna a kérdés: az utoljára vásárolt gyógyszereknek (amik ráadásul különböző gyógyszertárakban lettek kiváltva) van egy elképesztően undorító savanykás(?), de igazából semmihez sem hasonlítható szaga. Mivel én mindig elrágom a gyorsabb felszívódás érdekében, az „ízélmény” még tragikusabb. Férfi létemre a hányinger kerülget tőle. A Xanax ugyanezzel a hatóanyaggal szimplán csak keserű, ami ugye teljesen normális, de itt sajnos a legborzalmasabb gyógyszer ízzel szaggal kell szembenézni… Emlékeim szerint a rég Frontin nem volt ilyen.


Ha nem két külön helyen váltottam volna ki, és nem lenne 2019 a lejárati dátumnál, azt mondanám, hogy rosszul tárolták. De egyrészt színre, állagra teljesen normálisak a tabletták, másrészt az efféle hanyagság nem hiszem, hogy jellemző lenne a gyógyszertárakra. Extraként, így télen, túl meleg környezetben sem tarhatták őket.


Három opciót tudok elképzelni:


1. Szándékosan gyártják az új Frontint ilyen elképesztően undorítóra.


2. A gyártásnál benézték a kellemetlen ízért felelős komponenst és túladagolták, de ettől a gyógyszer még felhasználható.


3. Hamisítvány mindkét gyógyszertárból való adag. Erre mondjuk nagyon csekély esélyt adok csak…


Mi a véleményetek?



2017. dec. 17. 16:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szakember, de azért van szar íze, hogy ne rágcsáld, meg szopogasd, mint a negrót, hanem nyeld le. Nem bántásból mondom, de a porítás, felszívás, és hasonló módszerek kimerítik a drogozás fogalmát. Ráadásul nagyobb károkat okoznak az agyban, mint az illegális kábítószerek. Tudom, mert frontion függő voltam. 13 hónapja nem szedem, és még mindig vannak elvonási tüneteim. Mondjuk én hirtelen tettem le, ami tilos, és életveszélyes. De nem ez volt a kérdés.
2017. dec. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Egészen nyilvánvaló, hogy mitől volt a réginek keserű íze, és mitől van a legtöbb gyógyszernek szintén, ugyanakkor ez a förtelmes íz egészen hihetetlen. Az állott kutyaszart képzelem ilyennek, valamilyen vegyszerrel nyakon öntve. :)


A "rágcsálás" okát szerintem világosan leírtam...


Az rossz, hogy neked problémákat okozott. Sokan elkövetik a hibát, hogy addig szedik, amíg vidámnak nem érzik magukat. Szerintem a terápiás dózis pont annyi, amikor az ember már nem érzi magát rosszul. Óriási különbség!


Én csak a pozitív hatását tapasztaltam az évek során (talán, mert nem adagolom túl). Nincs rá garancia, hogy nem fog gondokat okozni később, de eddig csak sokszoros koncentrációkészséget hozott.

2017. dec. 17. 18:56
 3/5 A kérdező kommentje:
Csakhogy a lényeg ne sikkadjon el: szerintetek normális ez a förtelmes szag és íz (ahogy írtam, nem csak a normális, keserű "gyógyszerízről" van szó) vagy történhetett valami a gyártás vagy tárolás során és esetleg veszélyes lehet a szedése? Hangsúlyozom, a régi Frontin nem volt ilyen.
2017. dec. 17. 19:06
 4/5 anonim ***** válasza:
Beteg vagy, kérdező. Nyeled még, ugye?
2018. jan. 17. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mizu?
2021. szept. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!