Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tudok csinálni egy törött...

Mit tudok csinálni egy törött lábujjal?

Figyelt kérdés
Nem is vagyok benne biztos hogy eltört. Tegnap belerugtam a zongoralababa és nagyon fájt. Ma meg amikor felkeltem belilult de csak egy ponton, nagyon fáj alig bírok a lábamra állni, de behajlitani meg betudom, csak marhára faj kozben... Az orvosok tudnak ezzel csinalni valamit?!

2017. dec. 29. 11:37
 1/9 anonim ***** válasza:
69%

Nem. Az orvosok még sosem láttak ilyen speciális esetet mint a tiéd, úgyhogy egészen biztosan tanácstalanul fognak hümmögni.


Viszont jó esélyed van, hogy bekerülj valamelyik orvosi szaklapba, mint első esetes beteg.

2017. dec. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
46%

Ezek azok az esetek amikor tilos elmenni orvoshoz.

Mert a " zongoralababa ", egy különlegesen fertőző betegség és sajnos nem tudnak vele semmit kezdeni, nincs ellen szere.

2017. dec. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

jegel, borogat, Lioton, kemény talpú papucs, cipő, és ragaszd hozzá ragtapaszzal a mellette levő ujjadhoz, hogy nyugiban legyen.


Orvos akkor kell, ha tuti törés, mert a biztosító csak akkor fizet törésre, ha van orvosi lelet. De a teendő akkor is a fenti lesz.

2017. dec. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%

Menj el háziorvoshoz. Ha eltört, akkor sínt és kötést tesznek rá, miután a csontokat pontosan illesztik.

Ennyi energiát fordíts rá, mert különben egész életedben minden lépésnél érezheted.

2017. dec. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Lábujjra az életben nem raktam még sínt, pedig 23. éve vagyok trm ambulancián...
2017. dec. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Arról nem is beszélve, 4, hogy lehet, hogy a te háziorvosdnak rtg-szeme van, de az átlagnak nincs. A háziorvos kb annyit fog tenni, hogy közli, húzzon szakrendelésre...
2017. dec. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Már én is jártam így, 1 hétig nem bírtam cipőt felvenni és fájt ha mentem. Most borogasd hideg vízzel és polcold fel a lábad.
2017. dec. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Lehet rosszul tettem fel a kérdést. 😑😑😑 1.2 . Válaszoló.......

Arra gondoltam h egy torott labujjat nem tudnak sinbe tenni vagy begipszelni vagy igen?!. Azert kérdeztem hogy az orvosok tudnak-e vmit kezdeni egy torott labujjal,

2017. dec. 29. 20:27
 9/9 anonim ***** válasza:
nem gipszeljük, írtam, hogy jegel, borogat, hozzárögzít másik ujjhoz...
2017. dec. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!