Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet bajom tőle? Kioldódhatot...

Lehet bajom tőle? Kioldódhatott fém az edényből?

Figyelt kérdés

Nemrég vettem egy új zománcozott edényt, aminek a széle és a fedő széle is szimplán fémből van. Egyszer már főztem benne, el is mosogattam.

Ma ismét használtam és mikor rátettem a fedelet egy idő után szürkés folyadék csöpögött le a párval róla, illetve az étel is picit sötétebb lett (lencsefőzelék). Elképzelhető, hogy valami fémek oldóttak ki az edényből? Mi lesz, ha így eszünk az ételből? Vagy dobjam ki az egészet?



2017. dec. 30. 20:15
 1/1 anonim ***** válasza:
Amit leírsz, az feltehetően az, hogy egy rozsdamentes acél perem van ráillesztve az edény szájára és a fedő peremére is. Elvben igen szorosan, de ha aláfolyik a vizes folyadék a főzésnél odakerülő szerves anyagokkal, akkor ott mindenféle változás történhet. Mindenesetre bajod biztosan nem lesz belőle, mert az edényeket egészségre nem veszélyes fémekből készítik.
2017. dec. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!