Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha vasárnap betegszem le,...

Ha vasárnap betegszem le, hogy mehetek táppénzre?

Figyelt kérdés
Mert teszem azt, vasárnap is dolgoznom kell, azonban akkor nincs orvos, és ahogy hallom, utólag nem vehet táppénzre. Ilyenkor mi a teendő?
2018. jan. 2. 17:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Csak azon múlik, hogy mit ír rá a papírra. utólag is beírhatja a vasárnapi dátumot, meg fogja érteni. Ki várná el, hogy félholtan menj be dolgozni? Arról meg nem tehetsz, hogy nincs rendelés nálatok vasárnap..
2018. jan. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hülyeséget mondok, de mintha már lenne arra lehetőség, hogy egy nappal később is kiírjon, pont az ilyen esetek miatt. Az én háziorvosom pl heti 4 nap 8-12ig rendel, ha mondjuk bemegyek 10re dolgozni és fél 12kor rosszul leszek, már nem lenne, aki kiírjon aznapra.
2018. jan. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Utolag is feltud venni, ha hetvegen valtal keresőképtelenne. Engem maganklinikan mutottek egy pénteki napon, hetfon bementem a hazidokimhoz, es siman feltudott venni pentektol. Szoval hetvegetol tuti kiirhat.
2018. jan. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3 eset van:

1, ha aznap melóznod kellett volna, akkor gondolom a munkáltatódnak feltűnne, hogy nincs senki sem a mozdonyvezetői álláson, ergo úgyis szólnod kell neki előre és akkor értelemszerűen muszáj lesz táppénzzel leigazolni (igen, lehet visszamenőleg)

2, meló közben reszel rosszul, innentől 1. pont 2. fele

3, vasárnap nincs melód, ebben az esetben nagy öngól vasárnapra táppénzt iratni, mert az kevesebbet fizet, mint az 1 napra eső munkabér lenne.

2018. jan. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!