Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 12 éves lányomat csütörtök...

Andi2617 kérdése:

12 éves lányomat csütörtök reggel műtötték (orr+garatmandula műtét). A műtét napjának estéjétől mostanáig is (vasárnap) folyamatosan felmegy a láza (max 38,2) amint kimegy a gyógyszer hatása. Gyógyszert kb 7-8 óránként kér/kap. Járt már valaki így?

Figyelt kérdés

2017. febr. 12. 19:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Az orvossal kéne konzultálni.
2017. febr. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
A láz oka lehet a antibiotikum miatt is. De beszélni kellene az orvossal.
2017. febr. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ma engedték ki a kórházból,de a láz továbbra is megvan ha kimegy a gyógyszer hatása.Az orvossal beszéltem,azt mondta ha 39-ig felmegy akkor kell visszamenni.Nem kap antibiotikumot "csak" fájdalomcsillapítókat
2017. febr. 13. 18:36
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia, mikor engem műtöttek nekem 37,5 fokos hőemelkedésem volt a kórházban azt mondták, hogy a láz ilyen esetben 39 foknál kezdődik.
2017. febr. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem 23 évesen vették ki a garatmandulámat. Elég stramm, sportos lány voltam, effektíve nem mandulagyulladás miatt mentem el a szakrendelésre, hanem mert a háziorvosom gócvizsgálatot rendelt el, mivel csomókban hullt a hajam.

Igazából a mandulám nem is fájt soha, 'csak' a FOG-en derült ki, h. ezzel van a baj. ).

A doktornő kb. 3 perc után annyit mondott, h. 'nagyon csúnya, gennyes, és mikor tudnék műtétre jönni'.

Ez eléggé meglepett, de kb. 1 hónap múlva már műtöttek is.

Az egy dolog, h. hiába jeleztem műtét közben, nem engedték kiköpni a vérem (és mivel ezt nem tudja megemészteni az ember, éjnek évadján boáztam ki, miközben a friss sebem felszakadt...)

Ott anno (majd' húsz éve) 1 hétig tartották bent az embert ilyen műtét után. Én folyamatosan lázas voltam, vagy 5 kg fogytam, nagyjából csak feküdni tudtam a láz miatt (úgy szédültem).

Hazafelé a buszon anyukám idősebb embereket kért meg, h. hadd üljön le a lánya, mert mindjárt összeesik, elájul. Aztán otthon fokozatosan, 1-2 hét alatt feljavultam. (Ez nagyban köszönhető annak is, h. lassan tudtam már enni, ami a kórházban elképzelhetetlen volt, ui. minden reggelire kérges, megkeményedett héjú zsemlét adtak (meleg nyár volt, és mire odaért hozzánk...), ami újra és újra felsértette a sebet.

Szerintem otthoni környezetben hamarabb felgyógyul az ember, de azért nem árt, ha a hozzátartozók figyelik a láz alakulását, esetleg lázgörbét rajzolnak.

P.S.: Remélem, ez már a Te lányodnak is múlt idő, és jelenleg (még) élvezi a vakációt.

2018. aug. 20. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!