Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A lovaglás árt a gerincferdülé...

A lovaglás árt a gerincferdülésnek?

Figyelt kérdés
33 fokos gerincferdülésem van és ezért aggódunk hogy a lovaglás csak ront rajta.
2018. jan. 6. 14:39
 1/4 anonim válasza:
Javítja.
2018. jan. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a sorozatos ütődések nem tesznek jót, hamarabb kophatnak az ék alakú csigolyák. Ez az én véleményem, de nem vagyok orvos. Nekem is van gerincferdülésem, ezért a lovaglást teljesen kihagytam. Kerékpározni is csak összteleszkópos kerékpáron esik jól, nem egyenes háttal, hanem kicsit támaszkodva a kormányon, nekem ez vált be. Neked nem fáj, amikor lovagolsz? Az orvos mit mondott? Hol van a ferdülés? Ágyéki szakasz, háti szakasz?
2018. jan. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


A második válaszolónak: Az orvost még nem kérdeztük meg de megfogjuk. A gerincfájás attól függ hogy melyik lovon ülök. Az egyiken fáj a másikon nem.

2018. jan. 6. 15:10
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

#2-es annyiban mondja rosszul, hogy biciklizéskor a fenék és váll közti gerincnek kell egyenesnek lennie, illetve ferdülés esetén a hátizmokat feszíteni, nem domborítani.


A lovaglás, biciklizés, úszás elfáraszt, de nem erősíti az izmokat.

Egy orvosnak szerintem annyit nem ért hozzá, mint amennyit itt leírtam.


Felhúzás szabályosan kis súllyal, rotátor izom erősítés, guggolás porszívó csővel, minden hátedzés nagyon hasznosak

2018. jan. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!