Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől lett mostanálan egy...

Mitől lett mostanálan egy csomó berögződésem? Ez normális 16 évesen?

Figyelt kérdés
Pár héttel ezelőtt elkezdtem rágni a körmeimet pedig csak kis koromban csináltam eddig. Ezzel együtt jött az is hogy ülés közben előre hátra dőlöngélek amit csak akkor veszek észre amikor rám szólnak. Olvastam hogy ez az miatt lehet mert nagyon ideges vagyok az iskola miatt. Teljesen túl hajszolt vagyok. Nincs időm aludni a tanulás miatt, körübelül 2-3 max 4 órákat alszok naponta. Van hogy 1 órát is alig. De amikor lenne időm órákon keresztül nem tudok elaludni. Egész első félévben semmi betegségem nem volt de pár hete folyamatosan megbetegedtem és alig tudtam naponta 4- 5 óránál tavább ébren maradni és a lábam is alig tartott meg pár percnél tovább. A látásom is elkezdett romlani mostanában. Szinte már teljesen elvesztettem az érdeklődésemet a tanulás iránt. Ez miatt jöhettek elő a berögződések vagy más oka lehet?
2018. jan. 8. 21:51
 1/3 A kérdező kommentje:
Elnézést, elírtam. *Berögződésem.
2018. jan. 8. 21:52
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Hát perszr, hogy az iskolai stressz miatt van. Változtass ezen, de nagyon sürgősen!!! Akár egy pszichológus segítségével is. Ebben az esetben szerintem már a háziorvos is tovább tud küldeni téged.
2018. jan. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mindenképp kérj segítséget egy pszichológustól. Sajnos velem ez is volt tavaly ősszel (annyi volt a különbség, hogy én viszonylag annyit aludtam, mint előtte, de amikor tanultam, mindig betegesen sokat tanultam egyszerre és csak akkor hagytam abba, ha ettem vagy wc-re mentem), és nekem nagyon sokat segített. Gondolj arra, hogy mi lesz később, ha most ennyire halálosan komolyan veszed. Igen, kell tanulni, de fontos az, hogy be tudd osztani az időd, amit magadra is tudsz fordítani. Legyen mindig 10 perc szünet 1 óra tanulás után. Nekem ezek váltak be.
2018. jan. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!